Druskininkai

Druskininkai

Kiekvienais metais Druskininkai sulaukia daugybės turistų ir poilsiautojų, tačiau vietiniams gyventojams pažįstamas tikrasis miestelio veidas. Įdomu, ar gyvenant tokioje gražioje vietoje dar įmanoma miestą vertinti tokiomis pat susižavėjusiomis akimis, kaip kad tą daro turistai? Klausiame kelių vietinių žmonių, ką jiems reiškia Druskininkai, taip pat ir kelių atvykėlių. Pirmoji atsakymų dalis – šiame straipsnyje.

Marija, atostogauja

„Mane patraukė Druskininku sanatorijos. Gavau siuntimą iš ligonių kasų antro lygio fizinei reabilitacijai. Tai reiškia, kad turiu susirasti sau gydyklą, susimokėti už nakvynę, o procedūros bus atliekamos nemokamai. Druskininku sanatorijos yra pigesnės nei Palangos, be to, čia galiu ir būti arčiau giminių, kurių nemažai gyvena visai netoli. Tačiau man smagu, man tikrai patinka Druskininkai. Renginiai savaitgaliais čia pritraukia dar daugiau žmonių, tada dingsta ta šventa ramybė, kokia čia paprastai yra, bet man ir visai patinka ateiti pasiklausyti kokį nors koncertą“, – pasakoja sveikstanti moteris.

Jurgis, gyventojas

„Man, visų pirma, Druskininkai yra vieta, kur aš jaučiuosi namie. Aš čia gimiau, augau, vėliau studijavau Vilniuje, tačiau sostinė niekada nebuvo tokia artima kaip Druskininkai. Tik čia žinau, kur yra mano medis, mano ežeras, mano dangus, mano pušynai, tai namai, kurių vardas yra Druskininkai. Renginiai geresni ir įvairesni vyksta sostinėje, nuo to nepabėgsi. Bet čia man labai gera atsipūsti nuo miesto triukšmo. Žinoma, sezono metu ir čia tų turistų atvažiuoja tiek daug, kad kartais atrodo, jau niekur nepabėgsi nuo tos masės, nebent namuose užsidaręs. Bet turi vis tiek kažkaip stengtis kovoti, stengtis, kad galėtum pasidžiaugti ta gamta. Man patinka pasiimti meškerę ir eiti stovėti ant liepto laukiant, kol kokia nors žuvis užkibs. Nors paprastai neužkimba,“ – pasakoja vyras.

Nijolė, lankytoja

„Atvažiuoju čia, nes Druskininkai SPA turi pačius geriausius. Kartą per mėnesį privalau atgaivinti savo plaukus, nagus, man reikia ir visokių masažų, ir visa tai suteikia Druskininkai. Vandens parkas labai patinka vaikams, tačiau ten ilgai nebūname. Man, aišku, tenka žiūrėti, kad jie kur neįkristų, nenuskęstų, bet su vyru ir pasikeičiame šiais darbais. Pačiai man patinka ir eiti į tas pirtis, kurių vandens parke tikrai labai daug, tuo garsėja Druskininkai. Viesbutis, kuriame paprastai gyvename, dažniausiai irgi lepina savo komforto lygiu, ir tu žinai, kad tikrai labai gerai pailsi, kad daug malonių dienų bei puikaus poilsio tau čia prieš akis.

Kartais su šeima mėgstame ir pasivaikščioti, pažiūrėti, kaip naktį atrodo Druskininkai. Lankytinos vietos pritraukia ir kitus turistus, todėl gal nėra smagu grūstis su žmonėmis visada ten pat. Mėgstame ir pavažiuoti kartais kažkiek nuo miesto, nėra tai taip jau labai sunku. Kad ir tas pats Gruto parkas yra visai šalia, tai nesunku iki jo nuvažiuoti, pamatyti tų visų skulptūrų, kurių mūsų vaikai nematę, net ir mes su vyru nebuvome jų regėję anksčiau.

Dar labai man patinka, kad čia yra tikrai geras maistas. Daug kur galima gauti geros žuvies, o tai labai sveika ir naudinga kiekvienam organizmui. Viešbutis, kuriame apsistojame, turi ir gerą treniruoklių salę, ir tai vėlgi yra vieta, kur norisi praleisti nemažai laiko. Man patinka prižiūrėti savo kūną ir sielą, nes sakoma, kad sveikame kūne yra sveika siela. Visas šis kurortas, kuriame lankomės kasmet, yra tiesiog nepakeičiamas, geriau nei Palanga“, – džiaugiasi moteris.