Pasirinkti pigų ir patogų šildymo būdą turi ne kiekvienas planuojantis statytis namą. Jei jūsų sklypas yra užmiestyje kur nėra komunikacijų, tik elektros linijos, tai bene vienintelis patrauklus variantas. Tik pagalvokite apie galimybes iš šildytis ir vėsinti namus su tuo pačiu įrenginiu. Ar nenuostabu? Taip kaip jūs dabar galvoja didžioji dauguma žmonių. Bėda tik ta, kad prieš perkant šilumos siurblį žmonės trūksta supratimo kaip veikia visa sistema ir kokio ekenomiškumo lygo jie gali tikėtis. Norėdami padėti jums apsispręsti, išdėstysime paprastai ir aiškiai ką jums reikia žinoti.

Sistemos ilgaamžiškumas

Daugiausia diskusijų šiuo metu kyla apie tai kiek laiko šildymo sistema su šilumos siurbliu veikia kol patį įrenginį reikia pakeisti nauju. Gamintojai teigia, jei tinkamai laikomasi įrenginio aptarnavimo intervalų, šilumos siurbliai efektyviai veikia daugiau nei 20 metų. Jei paimsime kitus šildymo katilus, jų tarnavimo laikas yra panašus arba netgi mažesnis. Kiekvieno šildymo būdo įrengimo ir naudojimo išlaidas nesunkiai galite apskaičiuoti patys. Nepamirškite vieno dalyko, dabar Lietuvoje jau nebeprognozuojamos šaltos žiemos, tad ir šildymo sistemos atsiradusios modernesnės ir paprastesnės.

Įrenginio efektyvumas

Perkant šilumos siurblį pagrindinis vertinimo matmuo yra įrenginio efektyvumas arba dar kitaip vadinamas našumas. Tai yra skaičius kiek įrenginys gali pagaminti šiluminės energijos iš vienos kilovtvalandės. Perkant šilumos siurblį palyginkite šiuos rodiklius. Visi šilumos siurbliai turi gamintojo nurodytus parametrus: COP – našumo koeficientas , jo skaičius turi būti kuo didesnis, tuo geriau. Sezoninis energijos suvartojimo koeficientas parodo kokios bus vidutiniškos metinės elektros suvartojimo sąnaudos. Jei pagrindinis šilumos siurblio tiklas tik šildymas žiemos metu, į įrenginio rodiklius vėsinimo funkcijai atlikti, galite nekreipti dėmesio. Jei vis dėlto jums rūpi ekonmiškumas ir norite iš sistemos išspausti maksimalią naudą, pasidomėkite šilumos siurbliais su naujais siurbliais su dviejų galingumo lygių kompresoriumi. Šie siurbliai gali veikti silpnu režimu kai šildymas reikalingas minimaliai, o prie žemos temperatūros įsijungia visu pajėgumu.

Skirtingi įrenginių veikimo principai

Šilumos siurbliais vadinami visi agregatai, kurie naudoja iš išorės paimtą šiluminę energija. Skirtumas yra tik veikimo principuose, vieni šilumos siurbliai yra skirti šildyti tik orą, kiti šildo vandenį. Šios šildymo sistemos yra skirtingai įrengiamos. Oras-vanduo šildymo sistemą galima vadinti iš dalies panašia geoterminiam šildymui. Abiejų sistemų įrengimas yra skirtingas, norint šilumos siurbliu šildyti vandenį, siurblys ir visas sistemos įrengimas kainuoja kelis kartu daugiu nei oras-oras šildymo sistema. Šilumos siurblius galite apžiūrėti paspaudę šią nuorodą: https://www.vilniauskatilai.lt/silumos-siurbliai/