Gaisro protrūkiai ir dauguma stichinių nelaimių yra nenuspėjami, todėl turėtumėte taikyti įvairias jų prevencijos priemones. Šiam tikslui sukurtos gaisrinės saugos sistemos gali padėti aptikti gaisrą ankstyvoje stadijoje ir imtis veiksmų. Tačiau reikia pasirinkti tinkamą sistemą. Štai veiksniai, kurie gali padėti pasirinkti tinkamą priešgaisrinę sistemą.

Naudojimo vieta. Priešgaisrinės signalizacijos sistemos, skirtos tik gaisrui aptikti, yra tinkamos gyvenamosioms patalpoms. Turėtumėte juos įdėti į savo virtuvę, kad įspėtų jus, kai dega kažkas neįprasto, kol tai sukelia gaisro protrūkį. Kita vertus, komercinėms ir pramoninėms nuosavybėms reikia ne tik gaisro aptikimo sistemos. Taip yra todėl, kad pramoniniuose ir komerciniuose pastatuose daugelis sunkių veiksnių, tokių kaip chemikalai, sugedusios mašinos, elektra ir degios medžiagos, gali sukelti gaisrą. Todėl savo parduotuvėse turėtumėte derinti priešgaisrinę signalizaciją su priešgaisrinėmis sistemomis. Jie ne tik praneš jums apie gaisro protrūkį, bet ir užgesina gaisrą vandeniu ir kitomis susijusiomis priemonėmis. Sistema padės sumažinti žalą prieš atvykstant ugniagesiams.

Montavimas. Lengvas montavimas yra tai, į ką turėtumėte atsižvelgti pasirinkdami priešgaisrinę sistemą. Pavyzdžiui, priešgaisrinės signalizacijos sistemas, kurias maitina baterijos, lengva įdiegti, be to, galite be vargo pakeisti baterijas; tai daro juos puikiu gyvenamųjų pastatų pasirinkimu.

Aprėpties sritis. Prieš įsigydami turėtumėte išmatuoti bendrą plotą, kurį norite, kad sistema padengtų. Gyvenamuosiuose namuose galite įrengti vieną signalizaciją patalpose, kurios yra labai jautrios ugniai, pavyzdžiui, virtuvėje, garaže ar miegamuosiuose.

Įprastose priešgaisrinės signalizacijos sistemose yra komponentai, tiesiogiai prijungti prie centrinio valdymo pulto. Jie aptinka ankstyvus gaisro požymius pastate, kuris nėra toks didelis, kaip yra sujungtos grandinės kortelės. Taigi jie idealiai tinka mažoms įmonėms, tokioms kaip mažmeninės prekybos parduotuvės, salonai ar restoranai.