Ką reikia žinoti renkantis vinis viniakalei?

Renkantis viniakalę daugelis pastebį platų pačių vinių ir kitų tvirtinimo detalių pasirinkimą. Ir kalba šiuo atveju eina ne viena apie skirtingus ilgius ir storius, bet ir formas ir įpakavimus, kurie yra labai svarbūs. Iš esmės visi tvirtinimo elementai naudojami Essve viniakalėse dalinasi į 2 pagrindinius tipus: vinys ir vinutės. Pirmieji – kiek labiau pažįstami net ir namų vartotojams, metaliniai strypeliai su kepurėle iš vieno galo ir smailus iš kito. Vinutės tai strypeliai, kurie dažniausiai būna plonesni nei vinys ir yra visiškai be kepurėlių arba jos visai nežymios, taip pat jos nėra užsmailintos. Jos dažniausiai naudojamos medinių dalių sujungimui.

Tiek vinys, tiek vinutės yra gaminamos iš necinkuoto arba karštai cinkuoto plieno. Pirmus patartina naudoti laikinoms konstrukcijoms, nes gali greitai surūdyti. Antri tarnaus gerokai ilgiau ir yra atsparesni išoriniams poveikiams.

Priklausomai nuo viniakalės tipo, vinys gali būti sujungti tam tikru būdu, kad juos būtų patogiau įkrauti į įrankį. Būgninės vinys būna sujungtos ir suvyniotos taip, kad jas būtų galima naudoti būgninėse viniakalėse. Pistoletinio tipo įrankiams, vinys būna sujungtos į vientisą juostą tam tikru kampu, tas pats taikoma ir vinutėms.

Visi tvirtinimo elementai skiriasi ir pagrindiniais techniniais parametrais:

Ilgis – nurodomas milimetrais ir dažniausia varijuoja tarp 10 iki 120 mm. Nuo vinių ilgio priklauso tiek sujungiamų detalių storis, tiek ir pritaikymo sritis.

Skersmuo – taip pat nurodomas milimetrais ir šis rodiklis nurodo kokias medžiagas galima sujungti viniakalių pagalba. Plonesnės vinys ir vinutės tinka minkštoms ir plonoms medžiagoms, tokioms kaip tekstilė, polietilenas ir pan.

Pakuotė – parodo kiek vienetų yra sudėta įpakavime. Tai padeda tinkamai pasirinkti reikiamą kiekį numatytiems darbams.