Grindinis šildymas tampa vis plačiau naudojamas Lietuvoje. Pastaraisiais metais statomi nauji gyvenamieji namai, o taip pat komercinės patalpos dar prieš pradedant statybas projektuojamos su grindinio šildymo sistemomis. Šis  modernus šildymo būdas leidžia sutaupyti šildymui tenkančias išlaidas, nereikalauja jokios priežiūros, o patalpose visuomet užtikrinama optimali temperatūra. Dažniausiai naudojamos vandens, elektros arba dujų pagalba šildomų grindų sistemos. Lietuvoje šiuo metu bene populiariausios vandeniu ir elektra šildomos grindys. Tačiau esant tam tikroms aplinkybėms įrengiamos ir dujomis šildomų grindų sistemos. Ką rinktis? Vienareikšmiško atsakymo nėra, nes jis priklauso nuo keletos rodiklių. Pabandykime įvertinti šias skirtingas šildomų grindų rūšis pagal kai kuriuos aspektus. 

● Įrengimas

Vertinant įrengimo sudėtingumą, šių rūšių šildomų grindų sistemų montavimas yra panašus. Nesvarbu, ar grindys bus šildomos elektra, ar dujomis, grindų viduje įrengiama vientisa sistema, per kurią cirkuliuos skirtingu būdu sukuriama šilumos energija. Bet kuriuo atveju, žinokite, kad šį darbą gali atlikti tik profesionalūs meistrai. Rekomenduojame kreiptis į ilgametę patirtį visų rūšių šildomų grindų įrengime turinčius specialistus, kuriuos rasite internetinėje svetainėje adma.lt .

● Priežiūra

Nei elektra, nei dujomis šildomoms grindims ypatingos priežiūros nereikia. Kalbant apie pačio šildymo proceso sukeliamus rūpesčius, abiem atvejais esant poreikiui tereikia nustatyti įrengimus.

● Šildymo išlaidos

Nors šildymo kaštų prasme didelio skirtumo  tarp šių dviejų grindinio šildymo rūšių nėra, tačiau dujinis šildymas yra šiek tiek ekonomiškesnis. Dujos, kaip kuras yra pigesnis negu elektra, tad ir dujiniam šildymui tenkančios išlaidos mažesnės, negu išgaunant šilumos energiją elektros pagalba.

● Grindų pasirinkimas

Be abejo, montuojant grindinį šildymą, taip pat aktualu kokios grindų medžiagos bus tinkamos. Įrengiant tiek elektra, tiek dujomis šildomas grindis, yra niuansų, kuriuos žinodami ir į kuriuos atsižvelgę meistrai pasiūlys labiausiai tinkamas grindų rūšis.