Ką sakyti depresija sergančiam žmogui?

depresijos gydymasVisiems mums pasitaiko blogų dienų. Deja, kai kuriems iš mūsų tokios dienos tampa savaitėmis, mėnesiais ar metais. Liūdesys, nepasitikėjimas savimi ir artimaisiais, skaudūs išgyvenimai tampa nuolatine būsena, iš kasdienybės eliminuojančia bet kokį džiaugsmą ar šypseną. Toks žmogus pasikeičia tiek emociškai, tiek fiziškai. Neretai dingęs bet koks entuziazmas pradangina ir apetitą, tad žmogus tampa liesesnis, arba priešingai, jis be perstojo ryja šokoladą ar kitokį maistą, lyg tai jam padėtų. Taip, tokia būsena vadinama depresija. Kai žmogaus akyse nebelieka ugnelės, o sunki ir klastinga liga ima viršų žmogui ypatingai svarbus artimųjų palaikymas. Tačiau, šeimos, draugų ar bendradarbių palaikymas ir žodžiai taip pat negali būti bet kokie, antraip sergančiojo savijauta tik dar labiau pablogės. Depresijos gydymas tinkamais pokalbiais yra bene vienas efektingiausių būdų įveikti įsigalėjusį liūdesį.

Tokie patarimai kaip: „susiimk“, „nepasiduok“, „turėk valios“, „neištižk“ yra visiškai neveiksmingi ir jų jokiu būdu negalima sakyti depresija sergančiam asmeniui. Šie pasakymai yra labiau liepimai nei pagalba, todėl sergantį žmogų dar labiau varo į neviltį, nesuteikia jam paramos iš aplinkinių, tarsi palieka jį vienui vieną ir toliau kapstytis jo pačio bėdose.

Kaip teigia psichologai, depresija yra laikoma rimtu psichikos sutrikimu, todėl pastebėjus pirmuosius depresijos požymius jūsų mylimų žmonių elgsenoje, sunerimkite ir kreipkitės į specialistus. Profesionalus depresijos gydymas iš tiesų duoda puikių rezultatų ir sugrąžina gyvenimo džiaugsmą. Jei žmogus neseniai susirgo depresija ar jam pasireiškė tik lengva jos forma, gydyti galima ir nebūtinai medikamentais. Alternatyvi medicina, terapijos, meditacija, joga, – visi šie dalykai gali padėti surasti vidinę ramybę. Todėl pakalbėkite apie tai su depresija sergančiu žmogumi, pakvieskite jį kartu į užsiėmimus.

Labai svarbu, ką sakote sergančiam depresija asmeniui. Naudingiausia jam bus, jei neklausinėsite, kas jam yra, kodėl liūdnas, nesakysite skambių frazių, jog viskas bus gerai. Geriau paklauskite, kuo jūs jam galite būti naudingas. Tokiu būdu žmogus žinos, jog norite padėti, o ne tik iškvosti ir vangiai padrąsinti populistinėmis frazėmis.