Ką žinome apie Palangą?

Šiandien Palanga yra tapusi vienu iš svarbiausių šalies kurortų. Kasmet Palangoje apsilanko virš 500 000 tūkstančių žmonių. Tačiau taip buvo ne visuomet – iki XIX amžiaus Palanga buvo paprastas miestelis, pagrindinis turėjęs Lietuvai svarbų uostą, čia žmonės užsiimdavo žvejybą ir rinko gintarą.

Iš kur atsirado Palangos miesto pavadinimas? Manoma, kad Palangos vardo kilmė sietina su įvairiais padavimais ir, žinoma, jūra. Yra pasakojama, kad žvejų nameliai stovėdavo ant pat jūros kranto, jūros bangos juos skalaudavo, o vėjas užpustydavo smėliu iki pat palangės. Būtent dėl to ir kilo vardas Palanga. Žinoma, tai tik vienas iš daugybės vardo kilmės aiškinimų.

Taigi, kaip jau minėta tik XIX amžiaus pradžioje Palanga ėmė garsėti kaip kurortas. Tame pačiame amžiuje Palangą nusipirko grafas Mykolas Juozapas Tiškevičius, kuris atnaujino Palangos uostą, pastatė ąžuolinį tiltą, taip pat buvo pastatyti įspūdingo grožio rūmai. Tačiau kilus gaisrui Palangoje sudegė labai daug namų.

Labai daug poilsio namų Palangoje buvo pastatyti sovietmečiu. Būtent sovietmečiu Palangos kaip kurorto reikšmė buvo iškelta ir sustiprinta. Žinoma, į Palangą žmonės važiuoja ne tik poilsiauti. Čia gydytis atvažiuoja žmonės sergantys kraujagyslių, širdies bei kitomis ligomis, nes tam čia yra itin palankios sąlygos. Čia jie randa organizmą grūdinantį ir tonizuojantį jūros klimatą, intensyvią saulės radiaciją, vėsią jūrą, mineralizuotus vandenis bei, žinoma, gydomąjį purvą.