dovanos-vaikams

Dovanos vaikams

Gimtadieniai, Kalėdos, Velykos ar kitos šventės yra labai svarbios vaikams. Dažniausiai tai jie namuose labiausiai laukia visų šių  švenčių, nes tai laikas, kuomet dovanos vaikams tampa labai svarbiu šventės atributu. Vaikai pripratę, jog įvairių švenčių metu jie yra dėmesio centre, todėl labai mėgsta šventes ir jų laukia. Šiandien prekybininkai siūlo pačias įvairiausias dovanas ir staigmenas, tad išsirinkti iš tiesų sunku. Norite, kad Jūsų vaiko svarbi šventė liktų smagiu atsiminimu dar ilgai? Tuomet ne tik dėl šventės, bet ir dėl dovanos teks gerokai pasukti galvą.

Žiemos malonumai

Daugelis vaikų labai mėgsta Kalėdas ir Naujuosius metus. Taip yra todėl, kad tai dovanų metas. Dovanos vaikams per Kalėdas yra labai svarbi suaugusiųjų užduotis, su kuria susidoroti ne visada taip jau paprasta. Kad dovanos vaikams tikrai patiktų ir juos nudžiugintų, geriausiai išsiaiškinti, ko mažylis iš tiesų nori. Per Kalėdas tai padaryti labai lengva – tereikia vaikui pasiūlyti parašyti laišką Kalėdų seneliui. Tegu laiške parašo, ką jis norėtų rasti po eglute. Tėveliai, nors ir negražu skaityti svetimus laiškus, gali pasinaudoti tuo ir palengvinti savo kalėdinę užduotį. Perskaitę laiškelį, žinosite, ko vaikas trokšta ir laukia po kalėdine eglute. Kad atžalai suteiktumėte dar daugiau emocijų, nepalikite vaiko pastangų veltui, išsiųskite laišką į Laplandiją, į Kalėdų senelio paštą. Tai puiki pramoga, nes ten nuėję laiškai yra užfiksuojami, ten dirbantys Kalėdų senelio padėjėjai atrašo į kiekvieno vaikučio laišką ir atsiunčia atsakymą su smagia istorija spalvingame kalėdiniame voke. Tai tikrai suteiks džiaugsmo ir įspūdžių Jūsų vaikui.

Gimimo dienos linksmybės

Gimimo diena dažnam vaikui yra svarbiausia metų diena. Todėl gana dažnai įvairių paslaugų tiekėjai siūlo savo pramogas būtent vaikų gimimo dienai. Žinoma, dovanos vaikams gimimo dienos proga turi atitikti vaiko amžių. Dovanos vaikams 3 metu ir 5 metų vaikams tikrai skirsis. Kuo mažesnė atžala, tuo labiau tikėtina, kad jam daugiausiai emocijų suteiks naujas žaisliukas, draugų kompanija namuose ir daug dėmesio. Tačiau štai kuo vaikas vyresnis, tuo jis daugiau trokšta ir tikisi iš šios svarbios dienos. Tokiu atveju tėveliams tenka kaip reikiant paplušėti, kad ši diena taptų neišdildomu prisiminimu.

Pasistenkite, kad vaikas nuo ankstaus ryto suprastų, kad ši diena yra labai svarbi ir visas dėmesys skiriamas jam. Tam padėti gali dailūs ir skanūs šventiniai pusryčiai, nedidelis šokoladukas kaip rytinis prizas. Vaikas bus puikiai nusiteikęs nuo pačio ryto, tad dienos eigoje galima organizuoti didžiąją šventę. Labai svarbu, kad užsiėmimai ir dovanos vaikams pagal amziu atitiktų jų poreikius. Vyresnio amžiaus vaikai gimimo dienas mėgsta švęsti nebe namuose. Jiems linksma keliauti į įvairias naujas vietas. Tai gali būti karstymosi žaidimų aikštelė, lazerių žaidimų erdvė, picerija, vaikų teatras ar kitokios aktyvios ir smagios pramogos, suteikiančios daug emocijų ne tik gimtadienį švenčiančiam vaikui, bet ir jo svečiams.

Emocijos artimųjų namuose

Kuomet artėja vaikams svarbios šventės, jos dažnai gula didžiule atsakomybe ant artimųjų ir draugų pečių. Didžiausią galvos skausmą sukelia dovanos pirkimas vaikui, kuris yra Jūsų draugų, giminaičių atžala, galbūt krikšto vaikas. Tuomet šiam mažyliui norisi suteikti kuo daugiau džiaugsmo ir laimės, tačiau baisu nepataikyti. Vaikai labai jautrūs ir atviri, gali tuojau pat pasakyti, kad dovana jam atrodo nieko verta. Kad taip nenutiktų, artimiesiems daugiausiai padėti gali vaiko tėveliai.

Prieš keliaudami į svarbią vaiko šventę, pasitarkite su jo tėvais apie vaiko pomėgius, apie jo dabartinius sugebėjimus ir veiklą. Kartais labai sunku įsivaizduoti, kas įdomu 4, o kuo domisi 6 metų vaikas. Tačiau tėveliai tai puikiai žinos. Jie su mielu noru patars, kuri dovana jų mažyliui bus priimtina: knyga, žaislai, saldumynai, ar neįprastų kaladėlių rinkinys. Taip pat dėl dovanos galite pasikonsultuoti ir su pardavėja dovanų parduotuvėje. Dovanos vaikams čia skirstomos pagal amžių ir vaiko sugebėjimus, todėl profesionalus žmogus taip pat puikiai patars, kuris daiktas labiau tiks konkrečiai amžiaus grupei. Labai svarbu, kad dovanos vaikui atrodytų priimtinos, būtų spalvingos ir žaismingos, o dar geriau, jei tai būtų ne tik dovana, tačiau ir vaiko gebėjimus lavinantis daiktas.