Kada paskolos – plataus mąstymo pavyzdys

paskolosGalima susidaryti neteisingą nuomonę, jog paskolos esą reikalingos tik žmonėms, kurie nieko neuždirba ir nieko neturi. Tačiau pasaulyje daugiausiai turintys žmonės iš tiesų ir pradėjo būtent nuo paskolų. Kadangi tik tai jiems ir leido pradėti judėjimą, ir būtent greitos paskolos arba dideli vartojimo kreditai, paskolos verslui, tapo jų pagrindinėmis investicinėmis lėšomis. Turbūt sutiksite, kad joks verslas nesisuka, jeigu į jį nėra investuojama. To nereikia pamiršti niekada, net ir tada, kai kalba eina apie bet kokių rūšių paskolas. Tad kodėl paskolos gali būti gero plataus mąstymo pavyzdys?

Daryti pelną iš paskolos

Kai kam yra gerai žinomas verslininko, pažįstamo ir lietuviams, pavyzdys, kai asmuo turi 3 milijonus pelno savo sąskaitoje, ir turi 3 milijonus paskolos. Ką tai reiškia? Kad žmogus turi daiktus, turi turtus, gali disponuoti jais, toliau gaminti pelną, ir tuo pačiu visa tai yra iš paskolų. Reiškia, greitasis kreditas internetu čia jau nebe ta suma, eina kalba apie didesnę ją. Tačiau tai rodiklis, kad žmogus moka pasinaudoti paskolintais pinigais. Ne juos tiesiog išleisti, o toliau iš jų virti pelną.

Investicija atsiperka

Paprasčiausias pavyzdys, kada greitos paskolos be uzstato yra naudingas dalykas, tai investavimas. Kaip ir įprasta prasčiau gyvenančiose šalyse, žmonės, kurie bijo investuoti, gauna mažiau. Jeigu žmogus nori turėti pinigų tiesiog išvis nieko nedarydamas, tiesiog kiek susitaupo, jis tiesiog užspaudžia tėkmę. Tai tiesiog sustabdo visą ekonomiką. Dėl to yra dažnai kalbama, jog kreditai apskritai Lietuvoje labai atpalaidavo ekonomiką, paskatino pirkimus didesnes. Pinigai buvo paleisti į apyvartą ir jie ėmė cirkuliuoti. O tai iškart sugeneravo teigiamus pokyčius ir šalyje. Taigi, kai kažkas skundžiasi, jog esame prasiskolinę, reikia mąstyti plačiau ir suvokti, kad tai kartu žmonėms teikia pasitikėjimo ir jie leidžia tuos pinigus, o tai varo ekonomikos variklį. Kuo daugiau žmonės pinigų išleidžia, tuo daugiau paskui jų turi. Kuo labiau žmonės spaudžia, taupo, tuo labiau neleidžia kitiems žmonėms uždirbti. Galiausiai viskas tampa kažkokiu užburtu ratu. Todėl sakyti, kad paskolos yra iš esmės blogas dalykas, labai klaidingas požiūris. Mat paskolos visų pirma gali labai prasukti, padėti užkurti pinigų variklį visoje ekonomikoje. Kartais jos tikrai yra reikalingos.

Žiūrint dar kitu kampu, ir kiekvienam žmogui yra lengviau, kai jis žino, jog suklydus nebus visiškai blogai, kad tai nebus dar pasaulio pabaiga, kad jis turės finansinę pagalvę. Žmogus nebus atbukęs, jeigu jis drąsiau viską darys, leis sau gyventi normaliai ir kaip mėgstama sakyti – oriai.

Skolintis su perspektyva, o ne aklavietėje

Vėlgi, reikėtų kalbėti ir apie tai, kad geriausios greitosios paskolos yra tos, kurios dovanoja žmogui, suteikia jam perspektyvą, atveria duris ar vartus, kurios rodo kryptį ir vėliau kažkuo pavirs. Tuo tarpu, tokie greitieji kreditai visa para, kurie imami yra tiesiog tam, kad žmogus nemirtų iš bado, kad jis pragyventų ir ištemptų šiaip taip dar vieną dieną – nėra pats plačiausias požiūris. Aišku, tai irgi išeitis kažkam iš esamos situacijos, tačiau mūsų visuomenėje apstu ir kur kas geresnių pavyzdžių, rodančių, kaip paskolinti pinigai gali vesti pirmyn. Taigi, jeigu greitieji kreditai visa para bus tarsi didelis žingsnis į priekį, o ne atgal, tuomet verta pasidžiaugti, kad yra išvis toks pasirinkimas, leidžiantis atrakinti kai kurias duris ir išlaisvinti drakonus.