Norintiems pradėti savo verslą, dažniausiai kyla idėja, užsiimti importu, iš kitų šalių parsivežti įdomesnių produktų ar prekių ir Lietuvoje parduoti. Tai itin populiaru, nes dauguma siunčiasi įvairias prekes vaikams, žaislus ar įvairias mielas smulkmenas, skirtas buičiai. Tačiau dažniausiai tokių prekių kiekiai būna nedideli, dėl to vežant iš užsienio užsakoma dalinių krovinių gabenimo paslauga. Ką tai reiškia? Tai tokia paslauga, kuomet galite kooperuotis su keliais užsakovais ir gabenimui rezervuotis vietą bendroje transporto priemonėje. Daliniai kroviniai dažniausiai yra nedidelė apimties ir gabaritų bei neužimantys visos gabenimo erdvės sunkvežimyje. Tokių paslaugų kaina yra žemesnė, nei kad užsakinėtumėte pilną krovinį.

Dalinių krovinių gabenimas yra vykdomas pačiais įvairiausiais būdais, tačiau pats populiariausias yra kelių transportas. Jis yra vykdomas visoje Europoje ir už jos ribų: Į Angliją, Airiją, Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Prancūziją, Ispaniją, Italiją, Austriją, Šveicariją, Čekiją, Vengriją, Bulgariją, Rumuniją, Slovėniją, Slovakiją, Turkiją, Daniją, Lenkiją, Latviją, Estiją, Norvegiją, Švediją, Suomiją, NVS šalys- Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją, Kaliningradą, Kazachstaną, Gruziją.

Siūlomos tokios paslaugos kaip krovinio gabenimas “nuo durų iki durų”, muitinės dokumentų sutvarkymas ir krovinio deklaracijų pildymas; taip pat prekių pristatymas užsakovui. Užsakyti dalinio krovinio pervežimą yra ekonomiškai naudinga, nes užsakovas moka tik už krovinio užimamą vietą. Jo dydis gali būti nuo kelių dėžių iki poros palečių. Rekomenduojama, kad krovinio svoris neviršytų trijų tonų. Patogu tokiu būdu gabenti krovinius dar ir dėl to, kad jei neturite sandėlio, galite atsivežti būtent tokį kiekį prekių, kiek šiuo metu galite realizuoti. Taip pat dalinius krovinius gali užsisakyti tiek juridiniai, tiek privatūs asmenys. Visų krovinių pristatymo laikas yra skirtingas, priklausomai nuo šalies, laiko ir muitinės procedūrų.