Mantas sako, kad jau kuris laikas, jo išgyvenimo šaltinis yra pinigu pervedimas is uzsienio, kuris jį periodiškai pasiekia, ir suteikia materialinę laisvę. Mantas sako, kad jį išlaiko Norvegijoje dirbanti mama, ir tai yra labai gerai materialiniu atžvilgiu, tačiau kartais psichologiškai sunku tai, kad mamos nebėra šalia, o be to, kartais jos ir gaila, kad dėl pinigu ji turėjo ištremti save į kitą šalį. Kita vertus, gal jai ten geriau negu būti kaime, gal jai geriau negu matyti nuobodžią kasdienybė. Is uzsienio vis tiek visi žmonės grįžta praplėtę savo akiratį, ima tam tikras džiaugsmas, kurio pervedimas persiduoda ir aplinkiniams, ir visi ima norėti išvykti gyventi kur nors į užsienį.
Pirmais metais buvo sunkiau
Anot Manto, sunkiausia buvo pirmaisiais metais, kai pinigu pervedimas is uzsienio net nebūdavo labai didelis, mat mamai nepavykdavo tiek daug uždirbti. Tačiau vėliau ėmė gerėti finansinė padėtis, šviestis tam tikros naujos perspektyvos, didėti daug gerų galimybių.
„Žinau, kad daugybei žmonių yra gana sunku save įsivaizduoti be pinigu, be skatiko kišenėje. Vis dėlto, nori ar to nenori, bet vis dažniau Lietuvoje taip atsitinka, ir nesinori nei kažką kaltinti, nei kažkaip kitaipn skatinti kažkokį nusiminimą. Tačiau natūraliai tiesiog taip yra, kad pervedimas, kuris yra atliekamas is uzsienio, imi laukti iš visų jėgų, nes kitaip negali kažko įsivaizduoti. Bandžiau įsidarbinti čia, Lietuvoje, tačiau tai buvo tarsi beprasmiška. Greitai supratau, kad neįmanoma kažką gero daug gauti. Tiesiog neįmanoma. Nori kažką padaryti, bet negali, nes yra didžiausia konkurencija, visi nori dirbti, nes ir kiti, kurių tėvai išvykę dirbti, nesulaukia pinigu pervedimas is uzsienio“, – sako Mantas, manydamas, kad tai šių dienų norma, kai viakus išlaiko kažkur užsienyje sunkiai dirbantys tėvai.
Taip gyvena ir pažįstami
Anot Manto, pinigu pervedimas is uzsienio yra ne tik jo, bet ir daugybės jo draugų, pažįstamųh ir klasiokų kasdienybė. Kitiems taip pat tenka sunkiai laukti, kol atkeliauja pinigu pervedimas is uzsienio i Lietuva, ir tokiu būdu pradedamas gyventi gana savarankiškas gyvenimas iš tikrai mažo amžiaus. Tai yra, kai dauguma žmonių negali patys skirstyti pinigų ir su jais kažkaip susidoroti, tai štai būdami paaugliai tiesiog patys imasi tokios atsakomybės.
„Mano geriausiam draugui svarbiausia mėnesio diena – tai pinigu pervedimas is Vokietijos i Lietuva. Paprastai jam pinigai ateina dešimtą mėnesio dieną. Tačiau vos už kelių dienų jis juos jau būna iššvaistęs Jokiu būdu nesakau, kad tai yra gerai ar kad tai, kažkoks sektinas pavyzdys. Manau, kad pinigu pervedimas is uzsienio internetu vis tiek šiek tiek pamoko jaunimą atsakomybės. juk tai tik vienetai tų, kurie iškart viską iššvaisto. Be to, bėgant laikui jie vis tiek išmoksta tuos pinigus paskirstyti. Juolab tada, kai pavedimas is uzsienio yra vienintelis būdas gauti pinigų, kai nėra visiškai jokių kitų galimų šaltinių, kur būtų galima prisidurti pinigų“, – tikina Mantas.
Jis sako, kad pinigu pervedimas is Norvegijos i Lietuva jam yra lygus minimaliai algai. Jis gauna tūkstantį litų, ir tiek jam daugiau negu pilnai užtenka. Na o kaip pervesti is uzsienio, žino visi, kurie dirba užsienyje. Vieni tai daro internetu, kiti per Western Union, treti tiesiog paduoda per pažįstamus, nors tai ir yra nesaugu.