Kai išsirinkti ir įsigyti naudotą telefoną

mobilus telefonai pigiau
mobilus telefonai pigiau

Kalbant apie kompiuterinę ir telefonų techniką, niekas neprieštarauja galimybei jos įsigyti pigiau. Štai, kad ir mobilus telefonai pigiau kainuoja naudoti. Tačiau ne visi turime „gerą akį“ ir galime atskirti, kuris daiktas dar puikiai tinkamas naudojimui, o kurį verčiau išmesti. Apie tai, kaip neapsigauti ir įsigyti dar gerą, nors naudotą, mobilųjį telefoną, pasakoja kompiuterių technikos specialistas Rytis. Jis sako, kad anaiptol ne visada mobilus telefonai pigiai parduodami tik dėl to, kad seniesiems šeimininkams nusibodo. Kartais priežastis gali glūdėti dideliame trūkume, o tam, kad jį pastebėtum, reikia žinoti apie pagrindinius aspektus, ką būtina patikrinti, perkant naudotą daiktą.

Svarbu išsiaiškinti pardavimo priežastį

Naudoti mobilieji telefonai pigiau internetu dažniausiai parduodami pagal individualius skelbimus. Čia garantijos tikėtis nereikėtų, tad būtina išlikti budriems. Toks yra pirmas Ryčio patarimas. „ Būtinai paklauskite, kodėl žmogus parduoda mobilųjį telefoną. Žinoma, galbūt jis jam tiesiog nebereikalingas, žmogus nori įsigyti naują aparatą, o senasis jam nusibodo. Gal žmogui tiesiog nereikia išmanaus telefono, tad jį, gavęs dovanų ar panašiai, nori parduoti pigiau. Vis dėlto, ne visada tai būna pagrindinė priežastis. Kartais žmonės parduoda dėl to, kad telefonas tinkamai neveikia. Visad pasitaiko „gudruolių“, manančių, kad gali apgauti naivius ir technikoje nenusimanančius pirkėjus. Dėl to reikia išlaikytų maksimalų budrumą ir nepirkti pirmo pasitaikiusio daikto. Kaip ir sakiau, mano pirmas patarimas – išsiaiškinti tikslią priežastį, kodėl naudotas telefonas parduodamas. Geri ir puikiausiai veikiantys mobilieji telefonai šiaip jau pigiai „nesimėto“.“.

Į ką atkreipti dėmesį, susitikus apžiūrėti mobiliojo telefono?

Rytis pabrėžia, kad telefoną, prieš jį perkant, būtina apžiūrėti ir išbandyti. „Sutinku, kad būna, jog nauji mobilus telefonai pigiau kainuoja pagal skelbimus. Net ir tuo atveju patarčiau susitikti su pardavėju ir naują telefoną apžiūrėti. O ką jau ir kalbėti apie naudotus… Perkant naudotą mobilųjį telefoną, kad ir kokios gražios būtų pardavėjo kalbos, būtina jį patikrinti. Į ką atkreipti dėmesį šioje vietoje? Pirma, reikia apžiūrėti, ar telefonas neturi ryškių išorės trūkumų: ar nėra skilęs, subraižytas ekranas, ar nėra lūžusi, sugedusi viena iš išorės jungčių. Šiuos dalykus galima neblogai užmaskuoti nuotraukose. O kai kalba pasisuka apie programinės įrangos ar technikos trūkumus… Būtinai pabandykite kam nors paskambinti, patikrinkite, ar gerai veikia mikrofonas, garsiakalbis. Panaršykite po patį telefoną, išbandykite mygtukus, ar jie tinkamai funkcionuoja, nestringa, nėra lūžę. Šiaip jau patarčiau patikrinti ir tai, ar veikia jungtys. Galima pabandyti telefoną per USB prijungti prie kompiuterio. Kas be ko, būtina apžiūrėti pakrovėją.“. Rytis sako, kad tai pagrindiniai aspektai, kuriuos gali patikrinti kiekvienas. Žinoma, yra tam tikrų techninių parametrų, kurie žinomi tik specialistams. „Bet kuriuo atveju, net jei ir visiškai nenusimanote, pasiklausinėkite techninių detalių, paprašykite parodyti naudojimo instrukciją. Jei pardavėjas turi garantiją patvirtinantį lapelį, apžiūrėkite jo galiojimo laiką. Žinoma, tai tobulas variantas – jei perkate daiktą su garantija. Jei garantijos nėra, visa atsakomybė už pirkinį tenka jums. Tad gerai pagalvokite, prieš pirkdami „dešimt kartų pamatuokite“.“. Rytis teigia, kad pats yra ne kartą pirkęs naudotą mobilųjį telefoną, tačiau niekada neįsigijo pirmo pamatyto daikto: „Net ir tada, kai gerai nenusimaniau apie mobiliuosius telefonus, buvau išrankus ir tai man smarkiai padėjo. Žinoma, naudoti mobilus telefonai pigiau vilioja pirkėjus galimybe sutaupyti, tačiau viskas turi savo kainą. Dėl to būtina išlikti budriems.“.