Automobilių detalių pirkimas gali tapti tikru galvos skausmu ne tik dėl to kad pasirinkimas yra labai platus, bet ir dėl didelio prekybos vietų skaičiaus. Automobiliniai servisai, specializuotos parduotuvės ir netgi prekybos tinklai yra vietos kuriose vairuotojai gali surasti reikiamų dalių kai tam ateina laikas. Tačiau neabejotinai populiariausia vieta pastaruoju metu tampa internetas. Čia galima ne tik surasti visą reikalingą informaciją apie ieškomas dalis, tačiau ir išsirinkti iš ko gero plačiausio pasirinkimo.

Žinoma daugelis vairuotojų vis dar dažnai stengiasi pirkti dalis parduotuvėse, kur gali gyvai pamatyti ir pačiupinėti prekę. Tačiau kai kalba eina apie automobiliams skirtus gaminius, tai pagrindinis dalykas čia turėtų būti prekių kokybė ir žinoma kainą, kurią už juos mokate. O tokiu atveju yra ypač svarbu turėti maksimalią informaciją apie siūlomas prekes ir pagrindinius jų skirtumus. Retas vairuotojas turi pakankamai žinių kad galėtu iš išvaizdos nustatyti, kuri rato stebulė tinka būtent jo automobiliui. Tad dažniausiai tinkamos detalės parinkimą paliekame pardavėjams arba serviso darbuotojams. Visgi tenka sutikti, jog tiek vieni tiek kiti ne visada parenka patį geriausią variantą. Taigi jei esminis dalykas dėl kreipimosi į šias vietas yra tik pagalba parenkant tinkamą prekę – ar ne paprasčiau patikėti parinkimą elektroninėms parduotuvėms, kuriose pakanka žinoti savo automobilio modelį, o paiešką už jus atliks sistema.

Automobilio dalių elektroninės parduotuvės pastaruoju laiku suteikia plačias galimybės ne vien greitai ir tiksliai išsirinkti dalį savo automobiliui vien pagal jo modelį, bet ir suteikia daug naudingos informacijos apie esminius skirtumus tarp siūlomų gaminių. Platesnis pasirinkimas – tai galimybė kiekvienam išsirinkti patį tinkamiausią variantą, atitinkantį tiek kokybės tiek ir kainos kriterijus.