Darbo skelbimai yra ganėtinai patogus būdas tiek susirasti sau reikalingą darbą, tiek susirasti darbuotoją ir visai nesvarbu ilgesnio laikotarpio darbui, ar tik trumpesniam. Tačiau yra nemažai niuansų kuriuos turėtų žinoti žmonės kurie siulo darba ir tie žmonės, kurie to darbo ieško. Nes yra keletas gudrybių, apie kurias gal net nebuvote anksčiau susimąstę ir tik įsidėję skelbimą į laikraštį taip ir nesulaukdavote to išsvajotojo darbininko ar darbdavio.

Taigi, kaip susirasti normalų darbdavį? Žmonių, kurie siulo darba yra tikrai nemažai. Tačiau kai kurie darbdaviai, nepaisant dabartinės krizinės situacijos Lietuvoje, vis dar ieško kvailelių kurie dirbtų praktiškai už grašius. Tokius darbdavius dažniausiai pažinsite iš jų skrupulingumo ir atšiauriaus bendravimo. Taip pat tokie darbdaviai dažnai nėra nusistatę konkrečios išmokėjimo datos, o jeigu ji iš pradžių ir yra nustatyta, tai pradeda jos nebesilaikyti. Neretai žmonės yra verčiami ir dirbti viršvalandžius vien tam, jog įvykdytų darbo norma. Taip pat tokie žmonės siulo darba kuriame valandos yra neaiškios. Maždaug reikia padaryti vieną ar kitą „darbelį“, o pastarasis darbelis gali tęstis iki savaitės. Todėl neskubėkite pasirašinėti sutarčių pas tokius žmogėnus, nes vėliau galite skaudžiai nudegti. Darbo skelbimai neretai yra pagražinami nes visi žino, jog parašius vien teisybę apie save ar savo darbovietę, nelabai ir norinčiųjų prisijungti gali surasti.

Kaip atpažinti gerą darbuotoją? Pirmiausia, pasidomėkite apie jį internete. Jeigu žinote kokiame jis gyvena mieste ar bent jau gyvendavo, galite savo pažįstamų apie jį pasiklausinėti. Taip pat turėtumėte išsiaiškinti ankstesnes žmogaus darbovietes ir kodėl jis neteko darbo. Na, išsilavinimas būsimo darbuotojo turėtų būti bent vidurinis. Žinoma, gali būti išimčių. Taip pat stenkitės atsižvelgti į tai ar darbininkas neturi žalingų įpročių, nes jeigu jis jų turi ir net labai daug, su jais tvarkytis ateityje bus labai sunku. Tokiems žmonėms bet kas kas siulo darba vėliau įgrysta ir vėliau kyla įvairiausių problemų. Kitas kriterijus – patirtis bei sugebėjimas komunikuoti. Jeigu žmogus, atėjęs pas jus įsidarbinti su jumis kalba gatviniais žargonais lyg su senu draugu bei naudojant keiksmažodžiais, derėtų susimastyti, ar tikrai apsimokės su tokiu žmogumi taikstytis vėliau ateityje.

Taigi, susirasti gerą darbą ar darbininką yra visai nesunku. Darbo skelbimai yra tik pagalbinė priemonė, kuria pasinaudodami pasieksite tai, ko norėsite ir tai nesvarbu ar susirasti darbą, ar susirasti našiau dirbantį žmogelį. Nepamirškite, jog šiais laikais technologijos yra paplitusios ir apie žmones galima sužinoti praktiškai viską. Nepagailėkite laiko, paieškant apie žmogų informacijos bent paieškos sistemose ir jau būsite apsidraudę. Nes neretai kai žmonės prastai dirba, apie juos jų buvę darbdaviai neigiamai atsiliepia internete. Būtent naudodamiesi internetu galite apsidrausti nuo daugelio atvejų, kada žmonės jus apgaus ir panašiai.

 

Darbo pasiulymai