Kaip išmokti pasitikėti savimi pradedant fotografo karjerą?

Pasitikėjimas savimi yra labai svarbi savybė bet kurioje veikloje. Ne išimtis ir fotografo specialybė. Savimi pasitikintis fotografas suteikia drąsos fotomodeliams, leidžia jiems laisviau jaustis prieš objektyvą bei sukuria malonią aplinką fotosesijos metu. O juk nuo to priklauso ir rezultatas – nuotraukos, kurios džiugina ne tik klientą, bet ir fotografą. Dalinamės patarimais, kaip išmokti pasitikėti savimi pradedant fotografo karjerą.Pasitikėjimas savimi yra labai svarbi savybė bet kurioje veikloje. Ne išimtis ir fotografo specialybė. Savimi pasitikintis fotografas suteikia drąsos fotomodeliams, leidžia jiems laisviau jaustis prieš objektyvą bei sukuria malonią aplinką fotosesijos metu. O juk nuo to priklauso ir rezultatas – nuotraukos, kurios džiugina ne tik klientą, bet ir fotografą. Dalinamės patarimais, kaip išmokti pasitikėti savimi pradedant fotografo karjerą.

Tobulinkite savo žinias

Net jei esate įgyję fotografo kvalifikaciją, pasinaudokite galimybe atnaujinti savo žinias. Tam puikiai tinka kursai, seminarai, žurnalai. Naujos žinios ir tobulėjimas profesinėje veikloje, jausmas, kad palipote dar vienu laipteliu aukštyn natūraliai padidins jūsų pasitikėjimą savimi.

Atsisakykite neigiamų minčių

Niekada neleiskite neigiamoms mintims paimti viršų. Užuot galvoję „šis projektas sudėtingas, ne mano jėgoms, geriau nedalyvausiu“, pagalvokite „tai puiki galimybė išbandyti savo jėgas, juk nieko neprarasiu“. Kasdieninėje veikloje taip pat stenkitės nepasiduoti blogai nuotaikai. Juk svarbiausia, kad dirbate mėgstamą darbą, tad vertinkite tai ir vadovaukitės tik teigiamomis emocijomis.

Turėkite pakankamai veiklos

Nepatariame dirbti 10 ar 12 valandų per parą. Tačiau kuo daugiau dėmesio ir laiko skirsite fotografijai, tuo labiau kils jūsų pasitikėjimas savimi. Nepraleiskite galimybės, turėdami laiko sudalyvauti parodoje ar aplankyti ją kaip svečias. Nauja patirtis ir įspūdžiai suteikia energijos ir jėgų, o šios emocijos dažnai tampa pasitikėjimo savimi pradžia

Bendraukite

Bendravimas su kitais fotografais naudingas ne tik dėl pasidalinimo patirtimi ir žiniomis. Neabejokite, kad parodę kitam fotografui savo darbus, dažnu atveju sulauksite pagyrimo. O tai yra pirmasis vaistas nuo nepasitikėjimo savimi. Žinoma, būkite pasiruošę kartais išgirsti ir kritikos žodį. Ją priimkite kaip paskatinimą dar labiau tobulėti ir pasitikėti savimi.