Jei nuomojatės keltuvus ilgą laiką, tikriausiai žinote, kokią informaciją pateikti nuomos tiekėjams ir kokius klausimus užduoti, kad gautumėte tinkamą įrangą. Kita vertus, jei pirmą kartą nuomojatės keltuvus arba jais naudojatės tik retkarčiais ištisus metus, nustatyti tikslią jūsų poreikius atitinkančią kėlimo platformą gali būti sudėtinga.

Kokį aukštį reikės pasiekti? Kokios darbo sąlygos? Dirbsite viduje ar lauke? Tai tik keli klausimai, į kuriuos reikia atsakyti prieš imant ragelį ar keliaujant į nuomos centrą. Taip pat yra ir kitų, įskaitant svarbią informaciją apie tai, kaip planuojate naudoti liftą specifinėje vietoje. Toliau pateikiami keli gamintojų, nuomos tiekėjų ir rangovų pasiūlymai, kurie gali padėti pasirinkti tinkamą įrangą tiek našumo, tiek saugos požiūriu.

Pirmas dalykas, kurį rangovai turi išspręsti, yra tai, kaip jie ketina naudoti įrenginį“, – sako Frankas Schneideris, „Genie Booms“ įmonės „Terex AWP“ produktų vadovas.

Antra, žinant, kiek žmonių ir kokių įrankių bei įrangos reikia darbui atlikti, bus nurodyti platformos reikalavimai, įskaitant pajėgumą ir kintamosios srovės poreikį“, – tęsia jis. „Pagaliau, ar darbas bus atliekamas patalpoje ar lauke? Vidiniam naudojimui reikalingas elektros arba propano jėgos šaltinis ir fiksuotos ašies arba 2WD agregatai su nežymiomis padangomis. Lauke paprastai reikia dyzelinio ar dujinio jėgos šaltinio, svyruojančių ašių ir 4WD, ir RT padangų.

Apsvarstykite keltuvo nuoma ir visą darbo plotą ir bet kokius suvaržymus ar apribojimus, pvz., kur mašina gali netilpti arba neveikti“, – priduria Jeffas Weido, „Genie Scissors“ „Terex AWP“ produkto vadovas. „Taip pat atkreipkite dėmesį į kėlimo svorį. Kadangi rangovo apskaičiuotas svoris greičiausiai bus mažas, o jei darbas reikalauja kelti 1 000 kilogramų, rangovas turėtų apsvarstyti mašiną, galinčią pakelti nuo 1 200 iki 1 500 kilogramų. Tai užtikrina maksimalų našumą.“