Kaip išsirinkti gerą sklypą?

Svajojate apie nuosavą kampelį, apsuptą gamtos ir leidžiantį patiems įgyvendinti idealių namų idėjas? Tuomet, ko gero, jau ėmėtis dairytis po skelbimus ir pastebėjote, jog pasiūlymų yra ne tiek jau ir mažai. Kaip iš gausos išsirinkti geriausią sklypą? Kad būtų paprasčiau, pavyzdžiu paimkime sostinę. Nekilnojamas turtas Vilniuje, o tiksliau – jo paieška dėl pasiūlos gali pasirodyti tikru iššūkiu. Tačiau apsvarstę tam tikrus aspektus nesunkiai rasite tinkamiausią žemės plotelį statyboms.

Komforto ir jaukumo beieškant

Kone svarbiausias kriterijus, pagal kurį turėtų būti pasirenkamas nekilnojamas turtas Vilniuje, yra vieta. Juk sostinė yra didelis miestas, todėl jame galite rasti labai skirtingų sklypų variantų. Pirmiausia turėtumėte apsispręsti, ar labiau norėtumėte gyventi pačiame mieste, ar priemiestyje, sodų bendrijoje. Abiem atvejais derėtų įvertinti atstumą nuo sklypo iki darbovietės, o jei turite ar planuojate turėti vaikų – ir iki ugdymo įstaigų. Be to, atkreipkite dėmesį ir į kitus susisiekimo niuansus: ar keliai asfaltuoti, gerai prižiūrimi, neduobėti, ar netoliese esama viešojo transporto stotelių. Kitu atveju kasdienė kelionė bus ne tik nemaloni, bet ir brangi.

Ne mažiau svarbu žinoti, kokio dydžio sklypo jums reikės. Taip pat –ar jame yra reikiamų komunikacijų. Nesusigundykite maža kaina. Nekilnojamas turtas Vilniuje gali būti pigus vien todėl, kad jo nesiekia nei elektros, nei dujų, nei vandentiekio tinklai. Komunikacijų įvedimas jums vėliau gali kainuoti išties daug. Patartina pasidairyti ir į kaimynystėje esančius objektus: komfortą mažins netoliese esanti elektros transformatorinė ar nuotekų talpykla.

Į sėkmę vedantis atsargumas

Atrinkus, kuris nekilnojamas turtas Vilniuje yra mielas širdžiai ir piniginei, paieška dar nėra baigta. Šiame etape svarbus ypatingas jūsų atsargumas. Jis susijęs su reikiamais sklypo dokumentais. Nekilnojamojo turto ekspertai pataria atkreipti dėmesį į nuosavybės pažymėjimą, ypač jei jis senesnis, nei kelių metų. Šis dokumentas yra privalomas. Beje, jame nurodoma žemės paskirtis – įsitikinkite, jog sklypas tinkamas statyboms.

Taip pat atidžiai įvertinkite sklypo ribų planą, toponuotrauką. Įsitikinkite, jog šie duomenys yra tikslūs. Kuo naujesnė toponuotrauka, tuo didesnė tikimybė, jog nebūsite apgauti. Statyboms svarbūs ir geologiniai tyrimai. Nuo grunto savybių priklauso, koks nekilnojamas turtas Vilniuje, jūsų pasirinktoje vietoje, gali būti statomas saugiausiai. Papildomas dėmesys sklypo vietai ir ypatybėms gali atimti daugiau laiko, tačiaupastangos neabejotinai atsiperka – juk siekiate gyventi ten, kur geriausia.