Kaip išsirinkti gerus baldus?

Kiekvieno namuose yra tokia vieta, kurią visi vadina virtuve. Vieni ją tiesiog dievina ir ten gali praleisti valandų valandas, kiti visai nemėgta joje suktis. Tačiau bet kuriuo atveju visiems norisi, kad ši namų dalis, kurioje gaminamas gardus maistas ar tiesiog šaldytuve laikomi įvairūs pusfabrikačiai, būtų jauki, prabangi ar tiesiog elegantiška. Nuo seno virtuvėje sukdavosi moterys, tačiau šiandieniniame pasaulyje šiuos įsisenėjusius stereotipus laužo puikūs maisto ruošybos meistrai – vyrai. Pasirodo, kad jiems būti virtuvės šefais yra daug paprasčiau jau vien dėl to, kad jie nėra šioje patalpoje nesijaučia tarsi įkalti, kaip kartais pasijunta moterys. Kai į maisto gamybą žiūrima kaip į meną, o ne rutiną gaunamas puikus rezultatas. Šį faktą patvirtina ir tai, kad pačiuose geriausiuose ir prabangiausiuose pasaulio restoranuose pagrindinį vaidmenį virtuvėje atlieka vyriškosios giminės atstovai. Prieš kelis šimtmečius pati virtuvės patalpa ar tuo labiau virtuvės baldai nebuvo pati svarbiausia ar reprezentatyviausia namų dalis. Dažniausiai prie puodų sukdavosi tarnaitės, o namų ponioms reikėdavo sugalvoti tik tai, ką ant švaria staltiese padengto stalo jos norėtų matyti per pietus ar vakarienę. Tuo metu virtuvės baldai buvo paprasti ir neišvaizdūs. Rečiau naudoti ir įvairūs raižiniai ar kiti papuošimai. Tačiau pagrindinė tokių baldų gamybinė medžiaga buvo mediena. Šiame amžiuje tikro medžio gaminius noriai keičiama medienos drožlių plokštėmis, tačiau pastarosios palyginus su tikro medžio gaminiais yra mažiau patvarios. Prasti ir mažiau kokybiški gaminiai iš viso didelė bėda pačiam naudotojui. Nuo drėgmės atsilupa kraštai, deformuojasi forma. Tačiau dažnai vartotojo pasirinkimą lemia kaina, kuri gali būti labai ženkli. Kartais verta tikro ir kokybiško gaminio paieškoti net dėvėtų baldų parduotuvėse. Pasirodo ten galima aptikti tikrų perliukų, net antikvarinių baldų ir už visai nedidelę kainą. Medžio gaminiai gali būti šlifuojami ir perlakuojami. Po tokių atnaujinimų galite nebeatpažinti to, ką įsigijote kaip panaudotą, tačiau kokybišką ir tikrą daiktą. Tačiau nereikėtų apsigauti ir prieš perkant baldą labai gerai jį apžiūrėti, išbandyti, sulankstyti ar pastatyti.

odiniai baldaiO kaip išsirinkti tikrai gerus baldus? Juk pagal statistikos duomenis, lietuviai baldus atnaujina ne dažniau kaip kartą per 10 metų? Nors kainų atžvilgiu išsirinkti atrodo visai nesunku, tačiau visuomet dėmesį kreipkite į baldo kokybę. Ir visai nesvarbu ar tai mediniai virtuvės ar svetainei skirti stilingi odiniai baldai. Išsiaiškinkite kaip jie buvo pagaminti ir kokios medžiagos panaudotos, ar yra lengvai surenkami. Juk pirkdami čiužinį lovai mieliau renkatės tokį, kuris pagamintas iš natūralių ir sveikatai nekenksmingų medžiagų. Taigi ir pačią lovą derėtų rinktis tokią, kuri drąsiai kambaryje išbus nesugriuvusi tikrai ilgiau nei dešimtmetį. Juk geri baldai gali būti puikia investicija. O jei turite fantazijos ir planų kaip turėtų atrodyti vienas ar kitas baldas – dar šauniau. Tokias idėjas mielai įgyvendina medžio meistrai, kurie geba sukurti tokius stulbinančius meno kūrinius net iš tokių dalykų kaip kambario durys.

Taigi, visuomet svarbu baldą gerai prižiūrėti. Medinius baldus valykite drėgna servetėle, neleiskite garams ant jų patekti, saugokite nuo stiprių cheminių valiklių. Panašiai saugomi ir odiniai baldai. Jų paviršius jautrus net tiesioginiams saulės spinduliams, taigi ką kalbėti apie įvairias namuose naudojamas valymo ar dezinfekavimo priemones. Geriausiai tokius baldus nuvalyti padės vandeniu ar specialiai odiniams baldams skirtais valikliais sudrėkinta šluostė.