valytuvaiPavasarį, rudenį ir žiemą daugelį vairuotojų vargina subjurę orai. Tuomet vairavimo sąlygos darosi itin sudėtingos ir net pavojingos. Tuomet gelbsti kokybiški langų valytuvai, kurie palengvina matomumą ir taip galima sėkmingai nuvažiuoti ten, kur buvote suplanavę savo kelionės tikslą. Ši atrodo, nelabai reikšminga detalė, gali tapti labai svarbi ne tik jūsų saugumui ir vairavimo komforto užtikrinimui, bet ir techninei apžiūrai. Būtent jos metu, patikrinus, jog valytuvai prastai veikia, gali tekti pašalinti šį trūkumą ir atvykti dar kartą, o kartais, net susimokėti baudą.

Teisingai pasirinkti valytuvus galite tuomet jei atkreipsite dėmesį į šiuos pagrindinius kriterijus:

1. Kaina. Dažnai vairuotojai renkasi valytuvus tik pagal automobilio markę ir stengiasi sutaupyti. Tačiau verta investuoti į kokybiškus valytuvus, kurie bus eksploatuojami ilgą laiką ir jūs net pamiršite, kada paskutinį kartą juos keitėte.

2. Tipas. Valytuvus galime skirstyti į karkasinius (jų pagrindas yra guma arba silikonas, yra grėsmė, jog gali prišalti žiemą prie stiklo), bekarkasius (svarbu pasirinkti tinkamus pagal tvirtinimo sistemą ir lango išgaubtumą) ir hibridinius (kainos atžvilgiu kainuoja brangiausiai, tačiau tarnauja ilgiau).

Nesvarbu kokius valytuvus nuspręsite išsirinkti, viskas priklausys nuo to, kaip jūs juos prižiūrėsite. Reiktų nuolat juos valyti ir naudoti kokybišką langų plovimo skystį. Taip pat rekomenduojama parafino purškalu nupurkšti valytuvų mechaninius tvirtinimus. Tuomet jie ne taip greitai susidėvės, nepriklausomai nuo sezono ar oro sąlygų. Specialistai rekomenduoja valytuvus pasikeisti bent kartą į metus, tačiau hibridinius valytuvus galite keisti ir rečiau. Pirmas ženklas, kad laikas keisti valytuvus, yra tuomet kai jie palieka žymes ant stiklo. Taip pat reiktų nepamiršti ir galinio stiklo valytuvų, nes jie ne mažiau svarbūs, nei priekiniai.