Hemarojus – ypač nemalonius pojūčius sukelianti liga. Hemarojaus gydymas yra vienas geriausių pasirinkimų siekiant juos panaikinti, tačiau tuo pat metu dėmesį verta atkreipti į tai, jog kad ne vien tik hemarojaus gydymas yra svarbu – ne ką mažiau svarbus tinkamas paciento elgesys, leisiantis išvengti šios ligos atsinaujinimo.

Į racioną įtraukite tam tikrų maisto produktų

Ko gero, ne kartą esate girdėję, kad tinkama mityba gali padėti išvengti daugybės sveikatos sutrikimų. Pasirodo, hemarojus – taip pat ne išimtis: į savo racioną turėtumėte įtraukti kuo daugiau maisto produktų, kurie padėtų išvengti vidurių užkietėjimo. Šiuo atveju puikiai tiks rupi duona, kefyras, varškė, daržovės  bei vaisiai. Tačiau šių produktų įtraukimas į racioną tikrai nėra vienintelė korekcija, kurią svarbu atlikti. Nepamirškite per dieną išgerti bent 2 litrų vandens, o valgyti ž mažomis porcijomis. Nepamirškite ir kokybiškai sukramtyti maisto, valgykite neskubėdami, gardžiuokitės valgomu patiekalu.

Aktyvus gyvenimo būdas

Dar viena puiki prevencinė priemonė, siekiant išvengti šios nemalonios ligos, yra aktyvus gyvenimo būdas. Ko gero, jau esate girdėję, kad aktyvus gyvenimo būdas, tai – vaistas nuo daugybės ligų, todėl pats metas savęs paklausti: ar esate pakankamai judrūs?  Nepamirškite ne tik kasdienių mankštų, bet ir ilgesnės trukmės treniruočių, o taip pat ir specialių pratimų, kurie naudingi viso kūno raumenims ir gali būti atliekami netgi darbo metu. svarbu atminti ir pagrindinę taisyklę – kuo daugiau laiko praleidžiate sėdėdami, tuo intensyviau turite mankštintis.

Rūpinkitės savo svoriu

Medicininiais tyrimais yra įrodyta, kad nuo šios ligos dažniau kenčia tie žmonės, kurie turi antsvorio. Taigi, pats metas pasirūpinti ne tik savo mityba ar gyvenimo būdu, bet ir svoriu – ar sveriate iš tiesų tiek, kiek reikia? Jei ne – pats metas imtis priemonių, kadangi atsikratę antsvorio, sumažinsite ne tik hemarojaus, bet ir kitų ligų tikimybę.

Taigi, jei užklupo ši liga, jums yra reikalinga gydytojo konsultacija ir hemarojaus gydymas, tačiau ne ką mažiau svarbus yra ir jūsų elgesys – pradėkite rūpintis savimi ir užkirskite kelią ligos atsinaujinimui.