jach mokesciai

Vienas pagrindinių valstybės pajamų surinkimo būdų – mokesčiai. Jų dydį nustato Lietuvos Respublikos įstatymai. Yra daugybė mokesčių rūšių, kuriuos privalo mokėti visi darbingo amžiaus Lietuvos gyventojai, nes nuo to, kiek bus surinkta mokesčių, priklausys koks finansavimas bus skirtas biudžetinėms įstaigoms. Opiausia problema yra ta, kad mokestinė našta tik didėja ir nuo gyventojų skaičiaus mažėjimo neprikluso. Vienas pagrindinių valstybės pajamų surinkimo būdų – mokesčiai. Jų dydį nustato Lietuvos Respublikos įstatymai. Yra daugybė mokesčių rūšių, kuriuos privalo mokėti visi darbingo amžiaus Lietuvos gyventojai, nes nuo to, kiek bus surinkta mokesčių, priklausys koks finansavimas bus skirtas biudžetinėms įstaigoms. Opiausia problema yra ta, kad mokestinė našta tik didėja ir nuo gyventojų skaičiaus mažėjimo neprikluso.

Pavyzdžiui, nuo visų prekių ir paslaugų vertės yra skaičiuojamas privalomas pridėtinės vertės mokestis – PVM. Šiuo metu jis yra 21 %. Taip pat, kiekvienas Lietuvos gyventojas, norintis naudotis nemokamomis sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugomis, turi mokėti privalomą sveikatos draudimą (PSD) ir valstybinį socialinį draudimą (VSD). Šiuo metu PSD dydis siekia – 42,37 eurus. Turintys užsiregistruotą mažąją bendriją ar individualią įmonę teks mokėti 83,95 Eur. dydžio VSD įmoką. O dirbantiems pagal pažymą, reikia mokėti 76 Eur. Taip pat įmonės moka ir pelno mokestį, jis yra skaičiuojamas nuo uždirbto grynojo pelno. Jis yra 15 %, tačiau kredito įstaigos ir bankai privalo mokėti 20 % dydžio mokestį.

Kiekvienas dirbantis žmogus moka ir gyventojų pajamų mokestį, kurio dydis yra 20 %., išskaičiuojamų iš uždirbamo atlyginimo.  Be šių pagrindinių mokesčių yra skaičiuojamos ir tokios rinkliavos kaip: akcizai (pvz. taikomi alkoholiniams gėrimams ir cigaretėms); transporto mokesčiai (mokami už pervežamus krovinius ir komercinės paskirties transportą); lošimų; miškų; eksploatavimo, taršos, cukraus, nekilnojamojo turto ir žemės, išteklių, paveldėjimo ir kiti mokesčiai.

Daugiau informacijos apie mokesčius galima rasti internetinėje svetainėje jach.lt. Čia galima surasti ne tik daug naudingos informacijos apie mokesčius, bet ir pagalbą, beieškantiems profesionalių konsultantų, padėsiančių išsiaiškinti visas mokesčių vingrybes ir tarifus, kurie jums priklauso mokėti.