vitaminas c, papildai

Norint nesusirgti šaltuju metų laiku, reikėtų reguliariai ir įvairiai maitintis, vengti perdirbtų, riebiai keptų, daug cukraus, druskos ar sintetinių priedų turinčių maisto produktų. Fizinis aktyvumas žiemą irgi neturėtų nutrūkti- reguliariai sportuoti ar atlikti pratimus namuose būtina visus metus. Vis dėlto vyraujant vėsesniam orui, reikia šiek tiek padidinti gerųjų riebalų kiekį, rinktis šiltus patiekalus, dažniau geti arbatą. Žiemą imuninei sistemai stiprinti būtinas vitaminas C – stiprus antioksidantas, gerinantis geležies įsisavinimą. Į kasdieninį mitybos racioną reikėtų įtraukti šviežių vaisių bei daržovių, tokių kaip briuselio kopūstai, brokoliai, kaliaropės, saldžiosios paprikos, citrusiniai vaisiai.

Koks dar vitaminas atsakingas už imuniteto gerinimą?

Už imuniteto gerinimą atsakingas vitaminas A. Jo daugiausiai randama gyvūninės kilmės produktuose: naminių gyvūnų ar menkių kepenyse, kiaušiniuose, riebioje žuvyje. Provitaminas A taip pat aptinkamas ir morkose, pomidoruose, moliūgose, špinatuose, brokoliuose, džiovintose vaisiuose. Su peršalimu kovojantis vitaminas D natūraliai susidaro odoje, veikiant saulei. Jis kaupiasi organizme, tačiau žiemą jo atsargos išsenka todėl būtina vitamino D gauti su maistu. Šio vitamino galima gauti iš žuvies taukų, menkių kepenų, lašišos, silkės, taip pat iš vištų kiaušinių. Kadangi saule pasidžiaugti mums tenka gan retai, būtina pasirūpinti tinkamu maistu arba šio vitamino papildais.

Ar maisto papildai gali sustiprinti imuninę sistemą?

Maisto papildai negali pakeisti kokybiško maisto, bet jie gali sustiprinti imuninę sistemą, sumažinti stresą ir apsaugoti nuo kai kurių chroniškų ligų, tokių kaip diabetas, širdies ir kaulų ligos, įvairios akių ligos ir netgi vėžys. Omega-3 papildai padeda sumažinti širdies ligų riziką. Be to, omega-3 papildai padeda sureguliuoti ir normalizuoti cholesterolio trigliceridų kiekį bei yra naudingi smegenims. Vitaminas B6 ir B12 yra labai naudingi širdies veiklai. Vitaminas B12 būtinas kaulams, o jo trūkumas gali sukelti mėšlungį ir net atminties praradimą, taip pat padeda virškinimui ir maistingų medžiagų pasisavinimui bei medžiagų apykaitai. Magnis- naudingas kone kiekvienam organui ir gali padėti sergant įvairiomis ligomis.