papildai svorio mažinimui

Kaip numesti svorio?

papildai svorio mažinimui

Svorio metimo papildai gali padėti numesti svorio, jei jie naudojami teisingai. Kaip žalių kavos pupelių ekstraktas, gliukomananas, CLA ir kiti du populiarūs papildai svorio mažinimui padeda numesti svorio?
Kaip atsikratyti antsvorio? Yra didelis sąrašas įvairių maisto papildų, skirtų lieknėjimui, tačiau kurie iš jų yra efektyviausi ir rekomenduojami mitybos specialistų?

Žaliųjų kavos pupelių ekstraktas

Žalios kavos pupelės yra paprastos kavos pupelės, kurios nebuvo skrudintos. Juose yra dvi pagrindinės medžiagos: kofeinas ir chlorogeno rūgštis. Kofeinas skatina riebalų deginimą, o chlorogeno rūgštis neleidžia visiškai pasisavinti gliukozės, kai angliavandeniai suskaidomi.

Kelių tyrimų analizė parodė, kad žalių kavos pupelių ekstrakto vartojimas padeda numesti svorio. Savanoriai, dalyvavę eksperimente ir gėrę minėtą maisto papildą, numetė 2,5 kg, o vartojusių placebą svorio pokyčių nepastebėjo.

Svarbu pažymėti, kad žaliųjų kavos pupelių ekstraktas taip pat gali padėti sumažinti kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje. Be to, šiame maisto papilde yra daug antioksidantų, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais ir ląstelių pažeidimais.

Žaliųjų kavos pupelių ekstrakto vartojimas gali sukelti tą patį šalutinį poveikį, kaip ir tiesiog geriant kavą, būtent:

  • nemiga;
  • galvos skausmas;
  • širdies ritmo pokytis;
  • padidėjęs dirglumas;
  • virškinimo sutrikimai ir viduriavimas.

Gliukomananas

Tai pluoštas iš dramblio jamo šaknų, kuris taip pat vadinamas saldžiąja bulve.

Gliukomananas turi savybę sugerti vandenį ir tapti gelio pavidalo. Dėl to šios medžiagos, išgertos valandą prieš valgį, patekusios į skrandį, tūris padidėja iki 200 kartų. Dėl šios savybės sumažėja organo tūris. Išgėrus gliukomanano, skrandyje atsiranda pilnumo jausmas, leidžiantis sumažinti suvartojamas porcijas, sukeliantis netikrą sotumo jausmą.

2005 metais atliktas tyrimas parodė, kad vartojant papildą 5 savaites ir valgant sveiką maistą, galima numesti 3,5-4,5 kg svorio. Be to, gliukomananas yra skaidulos, kurios veikia kaip maistas naudingoms bakterijoms žarnyne, leidžiančios palaikyti ir atkurti žmogaus mikrobiomą.

Be to, šis maisto papildas svorio netekimui turi tokių naudingų savybių:

  1. gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje;
  2. padeda sumažinti blogojo cholesterolio kiekį organizme;
  3. mažina trigliceridų kiekį.

Tačiau verta paminėti neigiamą gliukomanano vartojimo pusę, būtent šalutinį poveikį:

  • vidurių pūtimas ir pilvo pūtimas;
  • problemų dėl tuštinimosi.

Šio papildo nerekomenduojama derinti su vaistais be gydytojo leidimo.

3 konjuguota linolo rūgštis (CLA)

Populiarus lieknėjimo papildas, priklausantis nepakeičiamoms polinesočiosioms riebalų rūgštims, būtent Omega-6. Aptinkama gyvūninės kilmės produktuose. CLA padeda sumažinti apetitą, skatina kūno riebalų skaidymąsi ir pagreitina medžiagų apykaitą.

Mokslininkai, išanalizavę 18 skirtingų tyrimų, priėjo prie išvados, kad ilgalaikis šios rūšies linolo rūgšties vartojimas lemia 100 g svorio netekimą per savaitę. Kito 2012 m. eksperimento rezultatai rodo, kad CLA padeda numesti 1,3 kg, o placebo vartojimas neturi jokio poveikio.

Išgėrus konjuguotos linolo rūgšties, gali pasireikšti šalutinis poveikis virškinimo traktui. Ilgalaikis jo vartojimas padidina atsparumo insulinui ir kepenų suriebėjimo tikimybę.

Guarana (ekstraktas)

Guarana turi savybių, skatinančių svorio metimą. Šis augalas yra vijoklinis vynmedis, augantis Pietų Amerikoje. Guarana yra turtingas kofeino šaltinis, kuris veikia medžiagų apykaitą ir padidina energijos sąnaudas 3-11% per 12 valandų.

Metabolizmas – tai katabolizmo ir anabolizmo procesų derinys, užtikrinantis gyvybinę organizmo veiklą. Katabolizmo metu suskaidomos medžiagos, o anabolizmo metu susidaro naujos. Jei medžiagų apykaita sutrinka, tada anabolizmo procesai vyrauja prieš katabolizmą, dėl kurio atsiranda antsvoris. Kofeinas, kurio yra guaranoje, padidina katabolizmą, pagreitindamas širdies raumens darbą. Štai kodėl poveikis yra mažas ir galite jį vartoti trumpai, nes yra tolerancija kofeinui – ir efekto nebėra.

Laboratoriniai tyrimai parodė, kad guarana gali slopinti genus, kurie skatina riebalų gamybą, ir stimuliuoja genus, kurie ją lėtina. Tačiau guaranos poveikį riebalų ląstelių gamybai reikia toliau tirti.

Maisto papildai lieknėjimui SLIMSY

Galite numesti papildomų svarų naudodamiesi papildais, išvardytais ankstesnėse pastraipose. Bet jei jie bus vartojami kartu, poveikis bus greitesnis ir reikšmingesnis. Būtent todėl buvo sukurta SLIMSY produktų serija. Jame yra 4 maisto papildai, kurie vartojami kompleksiškai ir žingsnis po žingsnio.

SLIMSY papilduose yra žalių kavos pupelių ekstrakto, gliukomanano, konjuguotos linolo rūgšties ir guaranos ekstrakto. Norint pasiekti norimą rezultatą, reikia juos vartoti kompleksiškai ir atitinkamai pagal vartojimo režimą.

Pabaigai

Dabar žinote populiarių maisto papildų, skirtų svorio netekimui, ypatybes. Tačiau prieš perkant juos reikėtų pasitarti su dietologu ir gydytoju. Ir nepamirškite, kad sveika mityba ir sportas yra pagrindiniai būdai susidoroti su antsvoriu, be kurio svorio metimo procesas negali būti efektyvus.

Šaltinis: proteinas.lt