Kaip pamaitinti plaukus, kad jie būtų sveiki?

Vitaminai plaukams yra būtinos medžiagos, plaukų augimui, gražiai ir sveikai išvaizdai. Jie padeda plaukus sustiprinti, užkirsti kelią jų slinkimui ir lūžinėjimui. Kodėl vitaminai yra tokie svarbūs tinkamam plaukų būklės palaikymui?

Vitaminų ir mineralų trūkumas neigiamai veikia viso kūno būklę ir funkcionavimą, įskaitant ir plaukus. Manoma, kad sveiki ir žvilgantys plaukai yra geros sveikatos įrodymas. Todėl, norint prižiūrėti plaukus, pirmiausiai reikėtų pradėti rūpintis savo sveikata. Kai kurių vitaminų trūkumas sukelia plaukų slinkimą, jie tampa trapūs ir sausi.
Kokius vitaminus naudoti plaukams ir kokiuose produktuose jų galima rasti?

Geriausi vitaminai plaukams yra B grupės vitaminai, o taip pat A, E, D, H ir vitaminas C. Kiekvienas šių vitaminų organizme atlieka skirtingą vaidmenį ir yra atsakingas už tinkamą įvairių sistemų ir fiziologinių procesų veikimą. Visi jie padeda palaikyti gerą plaukų bei odos būklę ir išvaizdą. Vienas iš būdų, kaip paveikti plaukų būklę vitaminais yra maisto produktų, kuriuose gausu šių vitaminų įtraukimas į racioną. O taip pat galima ir nusipirkti tinkamų ir jau subalansuotų papildų, plaukų maitinimui.

Vitaminas A, t. y. retinolis yra geriausias per didelio plaukų slinkimo sprendimo būdas. Jis padeda pagerinti plaukų folikulų apykaitą ir raginių ląstelių apykaitą galvos odos epitelyje. Vitamino A dėka plaukai taps tvirti, žvilgantys ir stori. Dėl jo trūkumo plaukai būna sausi, trapūs ir silpni.

B vitaminas stimuliuoja plaukų svogūnėlių vystymosi ir augimo procesus ir apsaugo juos nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Jis pagreitina jų augimą ir daro juos stipresnius, o taip pat ir apsaugo nuo pleiskanų atsiradimo.

Vitaminas C veikia nusilpusius plaukus, todėl skatina kolageno susidarymą, kuris yra pagrindinė plauko sudedamoji dalis. Vitamino D trūkumas dažnai lemia plaukų slinkimą, lūžinėjimą. Dėl vitamino E trūkumo plaukai praranda žvilgesį, o vitaminas H (biotinas) apsaugo nuo nuplikimo.