Kaip rasti gerą vadovą įmonei?

Nuo gero vadovo nemaža dalimi priklauso įmonės sėkmė, todėl jo paieškai ir paskyrimui dažnai skiriama gerokai daugiau dėmesio ir pastangų, nei samdant bet kurios kitos pozicijos darbuotoją. Pats procesas irgi neretai skiriasi nuo įprastų atrankų, kur neretai pakanka vieno-dviejų pokalbių. Vadovų paieška gali trukti gerokai ilgiau nei mėnesį ir susidėti iš kelių pokalbių bei įvairių užduočių. Kaip ir darbuotojus į bet kurią kitą poziciją, taip ir vadovus įmonės gali ieškoti savarankiškai arba pasitelkti paieškos ir atrankos įmonių specialistus. Pastarasis būdas neabejotinai turi savo pranašumų, kurie leidžia sutaupyti laiko ir rinktis iš gerokai platesnio kandidatų sąrašo.

Renkantis žmogų į vadovaujančią poziciją yra svarbu įvertinti daugybę dalykų. Čia yra itin svarbi kandidato patirtis, dirbant panašų darbą, juk jam teks atsakyti ne vien už savo, bet ir už pavaldinių darbo rezultatus. Vadovas turi mokėti rasti bendrą kalbą su įvairias žmonėmis, nes nuo šio sugebėjimo priklausys, kaip jam seksis suburti komandą ir su ja siekti iškeltų tikslų. Suprantama, kad renkantis vadovą, yra svarbu sužinoti ir jo požiūrį į dalykus, kurie yra svarbūs įmonei – vidinė kultūra, strategija, mokymasis ir pan. Kuo labiau kandidato požiūris sutaps su tuo, ko siekia darbdavys, tuo didesnė tikimybė, kad žmogus greitai įsilies į kolektyvą. Daugiau apie vadovų atrankas galima sužinoti paspaudus nuorodą: https://simplika.lt/vadovu-paieska-ir-atranka/.

Pavedant dalį darbų atrankos kompanijoms, galima sulaukti tikrai stiprių kandidatų, kurie būna atrenkami ne tik iš tų, kurie atsiliepia į skelbimus, bet ir tų, kurie yra užregistruoti duomenų bazėse ir domisi naujomis galimybėmis. Vadovų atrankos metu, tenka susisiekti ir su kandidatais, kurie gal tuo metu nesvarsto keisti darbovietės, tačiau būtų labai tinkami tam darbui. Tokiais atvejais atrankos specialistai pasitelkia ir visus savo turimus kontaktus, tam kad susisiekti su potencialiais kandidatais.