Esate vienas iš tų žmonių, kuriam labai sunku nusisėdėti vienoje vietoje, tad norite keliauti? Galbūt planuojate vykti į užsienį? Tokiu atveju pirmas dalykas, kurį reikia padaryti – susirasti darbą. Darbas užsienyje, sklando gandai, kad surandamas gana greitai. Žinoma, dažniausiai ieškodami darbo svetimoje šalyje žmonės nekelia tiek daug reikalavimų, kaip kad ieškodami darbo vietos savoje šalyje. Apskritai, sakoma, kad galimybės vakarietiškose šalyse labai plačios, tik reikia jomis pasinaudoti.

Nepriklausomai nuo to, ar planuojate dirbti Lietuvoje, ar kurioje nors užsienio šalyje – geras CV gali padėti kur kas greičiau susirasti Jums tinkamą darbo vietą. Kaip tokį pasirašyti – skaitykite žemiau. Turint gerą CV galima naršyti po skelbimų portalus, ieškoti kontaktų ir siųsti gyvenimo aprašymus tikslingai.

Tarptautinis gyvenimo aprašymas

Žinoma, lietuvišką gyvenimo aprašymą reikia paversti tarptautiniu. Dažniausiai jis yra rašomas anglų kalba, tad patogu pasinaudoti europass šablonu. Juo naudojasi beveik visi, kurie ieško darbo užsienyje. Vien tai, kad jau pasinaudosite šiuo šablonu – didelis žingsnis į priekį, kadangi tai tarsi oficialus dokumentas, kuris parodo Jūsų lygį. Darbas užsienyje yra toks pat geras kaip ir Lietuvoje. Tai, kad esate emigrantas nereiškia, kad esate kuo nors prastesnis. Parodykite savo lygį. Daugiau patarimų galite sužinoti – http://darbas-uzsienyje.lt/ bloge.

Kur Jūsų originalumas?

Lygiai taip pat kaip ieškant darbo Lietuvoje, taip pat jo ieškant ir užsienyje – labai svarbu pasistengti sukurti tokį gyvenimo aprašymą, kuris būtų kuo nors išskirtinis ir paprasčiausiai patrauktų darbdavio akį. Vėlgi, galima naudotis anksčiau minėtu europass CV arba galima susikurti kiek neįprastą CV, kuris bus dekoruotas grafikos dizaino elementais. Svarbiausia, kad siunčiamas CV atitiktų poziciją į kurią Jūs pretenduojate.

Taisyklinga kalba

Žinoma, labai svarbu, kad gyvenimo aprašymas būtų parašytas taisyklinga kalba. Jeigu Jūsų gramatika nėra pati geriausia – tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į tuos asmenis, kurie galėtų Jums taisyklingai išversti konkrečius sakinius iš lietuvių kalbos. Taisyklingumas yra labai svarbus kriterijus, kurie skartas gali paskatinti vertinti Jūsų kandidatūrą arba ją atmesti.

CV taisyklės

  1. Ilgumas. Geras CV yra tas, kuris telpa viename lape. Paprasčiausiai, darbdavys dažniausiai vienu žvilgsniu permeta CV ir įvertina, ar jis tenkina, ar ne. Žinoma, norisi kuo daugiau gerų dalykų apie save pasakyti, tačiau ne visada viskas yra reikalinga. Koncentruokitės ties tuo, kokio darbo ieškote ir kam siunčiate.
  2. Akcentavimas. Labai svarbu pabrėžti tam tikras gyvenimo aprašymo vietas. Tokiu atveju žmogui, kuris vertina CV, bus kur kas paprasčiau pamatyti tam tikrus aspektus, kurie ir turėtų išskirti jus iš visų kitų: išsilavinimas, darbo patirtis ir panašiai.
  3. Nuotrauka. Iki šiol nėra vieningo atsakymo, ar siunčiant CV reikia nuotraukos, ar ne. Turbūt mes galėtume pasakyti, kad tai priklauso nuo to, kokiai darbo pozicijai kandidatuoja žmogus. Štai jeigu prašomasi į tokią vietą, kur reikia bendrauti su klientais – dažniausiai nuotrauka reikalinga. Kitu atveju – ne.
  4. Informatyvumas. Galiausiai, reikia gražiai sužymėti visus reikalingus faktus, kurie turėtų būti reikalingi darbdaviui. Paprasčiausiai, tai galimybė žmogui greitai ir patogiai atrasti visą reikalingą informaciją.

Tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse galima susirasti tokį darbą, kuris patenkintų Jūsų poreikius. Svarbiausia atsakingai ieškoti. Pačioje pradžioje juk galima dirbti bet ką, tačiau eigoje ieškoti geresnės darbo vietos. Darbas užsienyje – galimybė pamatyti pasaulį, o vėliau sukaupus patirtį – grįžti gražinti Lietuvos.