Nors šiais laikais sparčiai išpopuliarėjo ir yra naudojamas bendravimas internetu ar daiktų užsakymas per tokius elektroninius prietaisus kaip kompiuteris, išmanusis telefonas, panšetinis kompiuteris ir pan., dalis žmonių vis dar neišsižada tradicinio pašto. Siuntinių ar laiškų siuntimas, vykstantis nuo pačių seniausių laikų, dabar praktikuojamas taip pat sėkmingai kaip ir anksčiau, tiesa, dabar nedaugelis žino, kaip teisingai parašyti informaciją ant siuntinio ar jo įpakavimo, kad jis be vargo pasiektų adresatą. Kitaip tariant, tik parašius reikalingus duomenis teisingai, siuntų paieška jums bus nereikalinga. Papildomas vargas, blaškymasis, ieškojimas siuntinių paieškos sistemose ar nuolatiniai skambučiai siuntų siuntimo kurjeriams, – toks scenarijus laukia tų, kurie visai atsainiai ar greitai užpildo siuntimo duomenis.
Taigi, kad vėliau siuntų paieška netaptų tikru košmaru, pateiksime pagrindines taisykles, kaip pildyti reikalingą informaciją.
SAVIVALDYBĖS CENTRAS
Siunčiant siuntinį ar laišką savivaldybės centro ribose, kairėje pusėje nurodoma siuntėjo adresas. Viršutiniame kairės pusės kampe siuntėjas turi užrašyti savo vardą pavardę, kitoje eilutėje – adresą, kiek žemiau pašto kodą ir miestą, ar savivaldybės pavadinimą.
Pavyzdys:
Ona Onaitytė
Onų g. 1-10
00000
Vilnius
Dešinėje pusėje lygiai tokiu pačiu principu nurodoma adresato informacija (žmogaus, kuris gaus siuntą)
Pavyzdys:
Juozas Juozaitis
Juozų g. 2 – 20
11111
Kaunas
NE SAVIVALDYBIŲ CENTRAS
Siunčiant siuntas į ne savivaldybių centrus, tvarka išlieka tokia pati. Keičiasi tik tai, kad reikia papildomai prirašyti vietovės pavadinimą, kurioje nėra pašto.
Pavyzdys:
Aldona Adnonytė
Aldonų g. 3
Dusetos
32305 Zarasų r. sav.
UŽSIENIS
Siunčiant laiškus į užsienį, siuntų paieška kurjeriams ir pašto darbuotojams bus kur kas paprastesnė, jeigu prie vardo, pavardės (geriausia juos užrašyti spausdintinėmis raidėmis, kadangi ne visiems užsieniečiams lietuviškos pavardės yra lengvos), adreso, pašto kodo, gyvenvietės pavadinimo papildomai būtina apačioje užrašyti ir šalies pavadinimą. Tai reikia padaryti visam pasauliui suprantamomis kalbomis, todėl patariama pasirinkti anglų arba prancūzų kalbas.
Pavyzdys:
Jonas Jonaitis
Jonų g. 4 – 40
44444, Vilnius
LITHUANIA
Stasys Stasevičius
Station Street 654
EN-66856, London
United Kingdom