Kaip teisingai elgtis prabangiame restorane?

restoraneŠiandien įvairūs verslo atstovai dažnai pietus organizuoja prabangiuose restoranuose. Šiose vietose aptariami įvairūs verslo reikalai su partneriais, kuriems laikinais namais tapo įvairūs apartamentai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kituose miestuose. Be abejonės į prabangų restoraną taip pat neretai einama tiesiog romantinės vakarienės. Bet kokiu atveju, prieš įžengiant į tokią vietą, greičiausiai kiekvienas, kuris ten lankosi ne kasdien, truputį nerimauja, ar pavyks elgtis pagal etiketą, ar teisingai naudosite įrankius, taures ir pan. Apsilankymas tikrai prabangioje aplinkoje yra ne toks ir dažnas malonumas, todėl specialios etiketo taisyklės, kurias privalu demonstruoti tokiose vietose, neretai pasimiršta. Todėl dar kart pakalbėkime apie svarbiausius etiketo reikalavimus lankantis prabangiame restorane.

Jei prabangiame restorane prisėdęs prie stalo ir paėmęs įrankius neteisingai juos padėsite valgydamas ar po valgio, galite smarkiai apsijuokti. Egzistuoja nemažai tam tikrų etiketo taisyklių, nurodančių, kaip turėtumėte elgtis prie stalo. Pavyzdžiui, duonos niekada nesmeigiama šakute, o riekę reikia valgyti ne kandant, o laužiant gabaliukais. Jei padėta bandelė nesistenkite jos visos apžioti. Ją dera laužti mažais gabalėliais. Taip valgyti ne tik etiška, bet ir kur kas patogiau.

Jei prie jūsų lėkštės yra sudėtas gausus įrankių rinkinys, tuomet visų pirma reikia paimti esančius prie krašto, o ne tuos kurie yra arčiausiai lėkštės. Europiečiai dažniausiai peilį laiko dešinėje rankoje, o šakutę – kairėje, tačiau amerikiečiai kartais šakutę perima ir į dešinę ranką. Įprastu peiliu ir šakute restorane valgomi mėsos bei paukštienos patiekalai, omletai, blyneliai ir kt. Žuvies patiekalams yra skirti specialūs stalo įrankiai. Jei valgote patiekalą su šakute ir šaukštu, pvz., spagečius, tuomet prisiminkite, kad šaukštas, kaip ir peilis, turi būti laikomas kairėje rankoje, o šakutė – dešinėje. Tiek šakutę, tiek ir šaukštą ar peilį reikia laikyti elegantiškai tarp trijų pirštų: nykščio, smiliaus bei didžiojo.Patiekalą atpjauti bus žymiai paprasčiau, jeigu įrankio rankena remsis į jūsų delną. Valgant šakutę reikia laikyti dantukais į apačią.

Einant į prašmatnų restoraną, galintį pasigirti ne tik brangia restoranų įranga, bet ir aukšta aptarnavimo kultūra, būtina žinoti, jog sėdant prie stalo reikia leisti padavėjui arba palydovui atitraukti bei pristumti jūsų kėdę. Jokiu būdu negalima dėti ant stalo alkūnių, jas reikia laikyti šalia kūno. Ant stalo galite padėti tik plaštakas. Taip pat labai svarbu valgant sėdėti ištiesta nugara, nereikėtų palinkti virš stalo.Jeigu ant stalo stovi ne viena taurė, tuomet žinokite, jog pirmoji yra skirta vandeniui, o antroji – vynui. Jas reikia laikyti paėmus už kojelės visais penkiais pirštais.Nors kai kurios moterys mano, jog lūpų dažų žymės ant taurės atrodo žavingai ir romantiškai, vis dėlto reikėtų stengtis stiklo neištepti. Drąsiai naudokitės servetėle, tačiau ją reikėtų dėtis ne po kaklu, o ant kelių. Dar neparagavę patiekalo nepulkite pilti padažo ir barstytis prieskonių – taip galite įžeisti virėją. Jei nedidelis maisto gabalėlis nukristų ant staltiesės, jo jokiu būdu neimkite pirštais. Nuimkite gabalėlį švaraus peilio galiuku ir įsidėkite jį atgal į lėkštę, ant staltiesės likusią dėmelę uždenkite servetėle. Kai pavalgysite, nusišluostykite servetėle lengvai priglaudžiant ją prie lūpų ir kelis kartus perlenkus padėkite ant lėkštės.