Kaip tinkamai valyti ašarojančias katės akis?

Akių lašų užlašinimas katės akims. Kartais katei gali būti paskirti akių lašai arba akių tepalas. Lašinti į katės akis ne visada lengva – dažnai katė gali priešintis šiam geranoriškam jūsų veiksmui. Išvalykite katės akis. Paprastai jums nereikės valyti srities aplink katės akis. Tačiau jei turite katę labai plokščiu veidu, pvz. Persų katė, ji gali turėti akis, kurios nuolat leidžia vandenį ir kurias reikės reguliariai šluostyti. Švelniai nuvalykite vatos tamponu, sudrėkintu švariu vandeniu arba trupučiu vaikiško aliejaus. Kiekvienai akiai naudokite atskirą tamponėlį ir nusausinkite minkšta servetėle. Reikia labai atsargiai neliesti akies obuolio – tai bus skausminga ir kitą kartą jūsų katė stengsis to išvengti. Švarios rankos – švarios priemonės – švarios katės akys.

Kruopščiai nusiplaukite rankas prieš priartėdami prie katės akių, naudokite sterilizuotą vandenį ir švarius rankšluosčius arba medvilnės kamuoliukus. Kiekvienai akiai naudokite švarias priemones, kad nešvarumai ir mikrobai neplistų iš vienos akies į kitą. Naudokite nedirginančius produktus – jei naudojate akių skalavimo skystį ar tepalą, būtinai rinkitės priemones, kurios nedirgins. Pradėkite valyti nuo vidinio katės akies kampo ir pabandykite efektyviau pašalinti nešvarumus, mikrobus ir ašaras.

Išlaikydami švarias katės akis užtikrinsite, kad nesikaups bakterijos, todėl jūsų pūkuotas draugas bus puikios formos. Jūsų katei šis procesas nepatiks, bet net jie manys, kad tai verta, kai jų akys bus švarios, patogios ir sveikos. Ta primerkta akis, su kuria ji į tave žiūrės, gali būti kupina dėkingumo ir meilės. Tačiau dienos pabaigoje, jei pastebėjote ką nors neįprasto (arba nesate visiškai įsitikinę savo katės akių valymo galimybėmis), tiesiog kreipkitės į vietinį veterinarijos gydytoją ar susiraskite, kur dirba veterinarijos vaistinė. Jie gali diagnozuoti problemą, parodyti, kaip prižiūrėti akis, ir išsklaidyti visas jūsų baimes.