Silumos siurblys oras-vanduoŠilumos siurbliai oras-vanduo – tai įrenginys, skirtas šildyti arba vėsinti patalpas ir ruošti karštą vandenį. Dėl kitų įprastų šildymo sistemų brangimo šilumos siurbliai oras-vanduo tampa vis populiaresniais, nes juos paprasta įrengti, o rezultatai – akivaizdūs: šilumos siurbliai padeda sutaupyti apytiksliai 50–60 proc. namui šildyti reikalingos šilumos bei karšto vandens per metus. Taigi, kokią naudą jie duoda ir kaip veikia?

Šilumos siurbliai veikia perduodami šilumą iš vienos aplinkos į kitą naudojant kompresorių ir šaldymo grandinę. Konkrečiai šilumos siurblys oras-vanduo šilumą perduoda iš aplinkos į vandenį. Paprastai, mūsų klimato sąlygomis iš lauko oro yra pagaminama ir vandeniui perduodama 3 kW šilumos, 1 kW elektros energijos sunaudojama kompresoriaus veikimui. Taigi, šilumos siurblys oras-vanduo – itin ekonomiškas įrenginys taupiam būsto apšildymui ir karšto vandens ruošimui.

Šilumos siurblys oras-vanduo pasižymi šiomis charakteristikomis:

  • nesudėtinga integruoti į jau veikiančią įprastą šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemą;
  • nesudėtinga prijungti prie radiatorinės arba grindinio šildymo sistemos;
  • sumažėja šildymo išlaidos, nes siurblys pasižymi aukštu energetiniu efektyvumu;
  • tai ekologiška šildymo sistema, į aplinką tiesiogiai neišskirianti CO2;
  • nereikalauja priežiūros, todėl galite palikti namus net ir ilgesniam laikui.
  • kt.

Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia bet kokiomis oro sąlygomis: veikimui įtakos neturi šaltis, karštis (veikia nuo -25 °C iki +40 °C), sniegas, lietus, apsiniaukęs dangus ir pan. Žinoma, kuo žemesnė lauko temperatūra – tuo mažesnis naudingumo koeficientas, taip pat krenta bendras šiluminis galingumas, tačiau itin šaltomis dienomis papildomai galima naudoti elektrinius šilumos siurblio oras-vanduo kaitinimo elementus, derinti šildymo sistemas ir pan. Perspektyvoje tai vis tiek yra naudingiau ir vis tiek atsiperka finansiškai.

Taigi, jei ieškote itin taupaus ir ekonomiško būsto šildymo ir karšto vandens ruošimo metodo, verta įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo: rezultatai Jus maloniai nustebins.