Kam reikalingos atgalinės nuorodos (backlinkai)

Ar tikrai atgalinės nuorodos yra reikalingos šiuolaikiniame SEO? Juk tai nėra vienintelis kriterijus, pagal kurią Google nustato kurioje vietoje bus rodoma svetainė. Tai tiesa, tačiau atgalinės nuorodos arba dar kitaip vadinami backlinkai yra be galo svarbi išorinio SEO dalis.

Beje, linkas arba backlinkas yra visiškai tas pats anglicizmas, tik skamba „kiečiau“ šiuolaikiniame marketingistų žargone. Neapsigaukite, kai išgirsite maišant šias frazes ar jas priešinant. Tai yra vienas ir tas pats…

5 pagrindinės atgalinių nuorodų rūšys

Atgalinių nuorodų yra gana įvairių, tačiau pagrindinės yra 5:

  1. „Plikos“ nuorodos – yra nuorodos, kuriose yra vien tik tikslus adresas į jūsų puslapį, pavyzdžiui https://jusupuslapis.lt/vidinis-puslapis.htm. Jis būtinai turi būti aktyvus.
  2. „Brandinės“ nuorodos –nuorodos, kuriose yra jūsų prekės ženklas, įmonės pavadinimas arba interneto puslapio adreso dalis, fragmentas. Pavyzdžiui, UAB „jūsų įmonė“ arba „Jusupuslapis.lt“.
  3. Tikslaus raktažodžio nuoroda dedama po tam tikru tiksliu raktažodžiu. Pavyzdžiui, „automobilių nuoma Kaune“.
  4. Raktinės frazės nuoroda – nuoroda, kuri dedama po tam tikra fraze, kurioje dažniausiai yra raktažodis. Pavyzdžiui, „Kiek kainuoja automobilių nuoma Kaune?“
  5. Nesusijusių žodžių nuoroda dedama po nelabai su turiniu susijusiu žodžiu, pavyzdžiui, „čia“, „plačiau“, „toliau“, „šiame puslapyje“ ir t.t.

Taip pat nuorodos gali būti „dofollow“ ir „nofollow“. „Nofollow“ nuoroda turi kode specialų atributą „nofollow“, kuris reiškia, kad Google robotai neturėtų sekti šia nuoroda, nors pats nuorodos faktas yra fiksuojamas. „Dofollow“ terminas reiškia, kad nuoroda yra sekama Google robotų. Iš tiesų HTML kode jokia papildoma žyma nenaudojama. Tai „švari“ nuoroda, kurią Google labai vertina. Stenkitės tokių nuorodų rasti kuo daugiau.

Dažniausi atgalinių nuorodų rinkimo būdai

O kaip gauti tų backlinkų? Kas jums juos duos? Gal net reiks susimokėti? Štai keli dažniausiai naudojami linkų rinkimo būdai:

  • Straipsniai interneto žiniasklaidoje. Tai populiariausias ir lengviausias būdas gauti atgalinių nuorodų. Kur straipsnis yra publikuojamas – jau kitas reikalas. Tai gali būti SEO straipsnių katalogai, įmonių tinklaraščiai, regioniniai ir respublikiniai, teminiai leidiniai, net forumai ir socialiniai tinklai. Bet kuriuo atveju tokia nuoroda yra naudinga, nors vertė priklauso nuo puslapio autoriteto.
  • Partnerių ir draugų puslapiuose. Jei turite gerus santykius su savo klientais ir partneriais, paprašykite jų įsidėti nuorodas į savo puslapį. Galima ir po įmonės logotipu partnerių sąraše. Tai vertingos ir naudingos nuorodos.
  • Nuorodų katalogai. Jau pasenę ir retai naudojamas būdas gauti nuorodas, nes jos dažnai būna „nofollow“, be to talpinamos automatiškai generuojamame turinyje, kurio Google labai nemėgsta, o dažną puslapį su automatiškai generuojamu turiniu yra net nubaudusi. NEREKOMENDUOJAMA, nes Lietuvoje kokybiškų nuorodų katalogų beveik nėra.
  • Deja, šios nuorodos yra nedaug vertingos, nes forumai dažnai naudojami siekiant šiukšlinti ir manipuliuoti nuorodomis.
  • Komentarai tinklaraščiuose. Taip pat spamui dažnai naudojama vieta, todėl nuorodos nevertingos, be to jos „nofollow“ automatiškai.
  • Socialiniai tinklai. Bėda ta, kad ne visada socialinių tinklų žinutės yra indeksuojamos dėl privatumo nustatymų (kai rodoma tik draugams ar draugų draugams). Kartais Google mato tik nuorodą profilyje, bet ne įrašuose.

Nuorodų rinkimas – nuolatinis darbas. Per mėnesį užsibrėžkite surinkti tam tikrą kiekį nuorodų ir tokio tikslo laikykitės. Visas nuorodas pasižymėkite Excelyje, kad vėliau galėtumėte patikrinti, ar jos veikia.