Nors Lietuvoje dauguma žmonių vis dar įsivaizduoja esą daug žinantys ir prisivengia klausti svetimų patarimų ar prašyti pagalbos, atsiranda pastabesnių, kurie mano, jog patarimų ir patarėjų mūsų visuomenėje šiek tiek trūksta. Trūkumas pastebimas pačiose įvairiausiose srityse, nuo kasdienių situacijų iki lažybų statymų.

Statymų patarimai lažybose gali skambėti kiek keistai, tačiau iš tiesų kartais jų tikrai trūksta. Ypač tokių patarimų pasigenda tie, kurie nėra lažybų bendrovių nuolatiniai klientai ir lažinasi daugiau savo malonumui nei siekdami gauti finansinės naudos. Nepatyrusiems žmonėms, kurie nori padidinti azartą ir lažintis statymų patarimai gali padėti pakreipti savo mintis viena ar kita linkme. Kartais besilažinančiajam užtenka priminti, kur žaidžia komandos ar kad vienoje iš komandų nežaidžia lyderis, kuris ankstesnėse varžybose patyrė trauma. Pastarasis variantas būna gana dažnas, o tai daro įtaką koeficientams ir norintis lažintis žmogus gali tiesiog nepastebėti tikrosios priežasties ir susigundyti šiek tiek pakilusiu koeficientu.

Kitose srityse patarimai taip pat labai svarbūs. Pavyzdžiui, skolinantis. Tuo metu kokybiški patarimai žmogui yra labai svarbūs ir naudingi, nes priėmus netinkamą sprendimą gali tekti labai ilgai gailėtis, o patirtų finansinių nuostolių niekaip neatpirks paimtos paskolos nauda. Dažniausiai tokio tipo klaidos padaromos renkantis greitąjį kreditą ar susižavėjus pirkimu išsimokėtinai, nors finansinė padėtis ir yra labai bloga.

Gauti naudingą patarimą – labai svarbu. Tačiau jei patys neduosite patarimų kitiems, tikėtina, niekas jų neduos ir Jums, tad jei iki šiol nemėgote patarinėti kitiems, pradėkite keistis. Nuo savęs palaipsniui galbūt pakeisite ir Jūsų aplinkos žmones: draugus, artimuosius ar kolegas. Toks žingsnis gali būti gana sunkus, tačiau su kiekviena diena bus lengviau ir lengviau, o maloni emocinė būklė žinant, kad kažkam padėjote, suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir pavers Jūsų gyvenimą kokybiškesniu.