Generatorius yra vienas iš svarbiausių bet kurio automobilio detalių, kurio gedimas neleidžia jūsų automobiliui judėti. Reikia nedelsiant atkreipti dėmesį į bet kokius šios dalies sutrikimus. Priešingu atveju automobiliui dažnai gręsia brangus remontas. Svarbu laiku pastebėti ir pašalinti generatoriaus veikimo sutrikimus.

Generatoriaus veikimo sutrikimai pasireiškia įvairiai, tačiau daugeliu atvejų jie neatsiranda staiga, vairuotojas turi laiko pastebėti artėjantį gedimą ir užbėgti įvykiams už akių.

Visus generatoriaus veikimo sutrikimus galima suskirstyti į dvi grupes – mechaninius ir elektrinius.

Vienas iš patikimų generatoriaus gedimo požymių yra neaiškus automobilio variklio užvedimas. Kai generatorius mašinos nustoja tinkamai veikti, akumuliatorius praranda įkrovą ir galimybę normaliai pasukti starterį. Iškrauta baterija yra tiesioginė generatoriaus gedimo pasekmė.

Antrasis simptomas tampa pastebimas tamsoje. Automobilio priekiniai žibintai pradeda silpnai šviesti arba keičia ryškumo laipsnį, priklausomai nuo variklio sūkių skaičiaus ir elektros sistemos apkrovos. Toks apšvietimo įtaisų elgesys nedviprasmiškai rodo, kad skubiai reikia peržiūrėti ir diagnozuoti generatorių ir jo pavaros diržą – prietaisas negali susidoroti su jam paskirta apkrova. Be to, problemas galima pastebėti prietaisų skydelio ir salono apšvietime, jie visi keičia ryškumą.

Prietaisų skydelyje deganti ar mirganti akumuliatoriaus piktograma rodo, kad jūsų automobilis turi rimtų problemų – akumuliatorius netinkamai įkraunamas. Borto sistema įspėja vairuotoją, kad automobilis ilgai nevažiuos.

Generatoriaus gedimas gali kilti ir dėl susidėvėjusių arba nešvarių šepetėlių. Laikoma, kad teptukus reikia pakeisti, jei jų aukštis yra mažesnis nei 8 milimetrai. Norėdami išspręsti problemą, įdiekite naujus šepečius, o jei jie nėra susidėvėję, bet gana nešvarūs, tuomet turėtumėte juos nuplauti benzinu ir nuvalyti audiniu.

Reikėtų išjungti viską, kas nereikalinga, įskaitant muziką, priekinius žibintus, elektrinį šildymą ir net salono ventiliaciją.