Kas yra kulinarija?

Kulinarija yra maisto ruošimo procesas naudojant šilumą pagal įvairius instrukcijas. Tos instrukcijos yra receptai. Kulinarijos technikos ir ingridientai skiriasi visame pasaulyje, priklausomai nuo vietinio klimato, papročių bei tradicijų. Kulinarija taip pat pasitelkia chemines reackcijas. Geriausias to pavyzdys ispanų tradicinis patiekalas „Ceviche”, kurio gamybai nereikalingas karštis. Patiekalas yra ruošiamas su rūgščiomis  laimo arba citrinos sultimis. „Sushi” ruošime taip pat naudojama tokia pati cheminė reakcija, kai žuvis reguoja su rūgščia medžiaga, šiuo atveju su ryžių glazūra ir actu.

Maisto ruošimas su ugnimi arba ugnimi yra unikali žmonių veikla, ir dalis mokslininkų mano, jog tai turėjo gan nemažą įtaką žmogaus evoliucijoje. Dauguma mokslininkų mano, kad ugnį maisto ruošimui pradėta naudoti prieš 250 tūkst. m.

Globalizacija paletė ir kulinariją. Atsirado gausybė atvežtinių augalų, daržovių, vaisių iš visų pasaulio regionų. Tai labai pakeitė kulinarijos tradicijas. Žmonės pradėjo naudoti atvežtinius produktus kasdieniame gyvenime.  Tai kardinaliai pakeitė žmonių mitybos racioną, į Europą iš Amerikos atkeliavo bulvės,  priešinga kryptimi keliavo grūdinės kultūros. Greit atsirado nauji patiekalai su atvežtiniais ingridientais.