Kelionės į Turkiją dažnai gali būti vadinamos kultūrinėmis kelionėmis. Daug žmonių iš viso pasaulio keliauja į Turkiją, kad pamatytų jos kultūros paveldą, susipažintų su kitokia ir savita jos atmosfera. Nors Lietuvoje kelionės į Turkiją labiausiai paplitusios kaip poilsinės, kuomet labiau pasiturintys gyventojai tiesiog per dienas guli paplūdimiuose, mėgaujasi Turkijos saule ir viešbučių siūlomai malonumais. Lietuvoje jau susidarė neigiama nuomonė apie šias keliones, esą jos bevertės, jokios prasmės neturinčios kelionės į Turkiją. Bet kaip sakoma, kiekvienam savo. Vieniem patinka kaitri saulė ir poilsis ištiesus kojas prie jūros ar viešbučio baseino, o kiti labiau mėgsta kelionės metu sužinoti ką nors naujo, patyrinėti svetimą kultūrą ir jos palikimą. Jums niekas netrukdo išsiskirti iš minios ir tapti kultūriniu keliautoju, ypač jei pats planuositės savo kelionę, nes kelionių agentūros siūlo negausų kultūrinių kelionių pasirinkimą, jos labiau orientuotos į poilsines bei pramogines keliones. Beje, galite pasiskaityti mūsų straipsnį apie kelionės į Turkiją planavimą, jei nuspręsite patys planuoti savo kelionę.

Turkija yra tikrai įspūdinga šalis, kultūrinis mixas. Jis žinoma kiek kitoks, nei tarkim JAV ar Didžioje Britanijoje. Ten kultūrinį kokteilį sudaro gyvenantys žmonės, atvykę iš skirtingų kultūrų šalių, o Turkijoje šis kultūrinis kokteilis yra kilęs iš senų laikų, kadangi čia susipina daugelio kultūrų senoji istorija. Kelionės į Turkiją metu pasijusite lyg keliautumėte pro daug skirtingų valstybių, susidursite tiek su vakarietiškos, tiek su rytietiškos kultūros šaknimis. Kiekviena Turkijos dalis yra labai skirtinga, kiekvienoje jos dalyje kultūra yra šiek tiek skirtinga, kadangi jai įtaką padarė vis kitos tautos. Iš to galima daryti išvadą, kad kelionės į Turkiją metu reikia apvažiuoti visą, ar bent didžiąją dalį šios šalies tam, kad pažintumėte Turkiją iš kultūrinės
pusės ir galėtumėte pasigirti tikrai ten buvęs. Atskiriems Turkijos regionams didelę įtaką padarė iš Kaukazo regiono atvykusios tautos, atvykėliai ši Balkanų bei emigrantai iš daugelio šalių, kurie į Turkiją atvyko pirmojo pasaulinio karo metu arba iš karto po jo. Turkijai, kaip tikriausiai ir daugeliui Islamo šalių, būdingas milžiniškas gyventojų skaičius. Neabejoju, kad tuo įsitikinsite savo kelionės į Turkiją metu. Turkijos didžiulę populiaciją dar labiau sutirština pastovūs turistai, kurių šalyje niekada nestinga, nes Turkija yra tokioje vietoje, kur ištisus metus šviečia saulė ir tai vilioja žmones iš šaltesnių šalių, ypač žiemą.