Kietas vanduo namuose – kaip jį suminkštinti?

Gero vandens tiekimas į namus yra vienas iš svarbiausių klausimų jau statybos etape ir vėliau kasdieniame gyvenime. Vandenį naudojame daugeliui dalykų, įskaitant maisto gaminimą, drabužių skalbimą, indų plovimą, maudymąsi ir gėrimą. Todėl, jei turime kokių nors abejonių dėl vandens kokybės, vertėtų jau pradžioje jų atsikratyti. Kietas vanduo nėra palankus sveikatai ar buitinei technikai. Kietame vandenyje yra daugiau kalcio ir magnio nei minkštame vandenyje, todėl susidaro nuosėdos. Šios nuosėdos neišnyksta užvirinus vandenį – jas galima pašalinti tik tada, kai vanduo suminkštinamas profesionaliais minkštinimo filtrais. Verta žinoti vandens kietumo skalę, kuri leis nustatyti, kiek pažengusi problema jūsų namų vandenyje.

Jei iš pirmo žvilgsnio jūsų naudojamo vandens skonis ir spalva nekelia abejonių, tai dažniausiai mums atrodo, kad čiaupe esantis vanduo yra kokybiškas ir nereikėtų ieškoti problemų. Tačiau verta žinoti, kad, kol vanduo pasiekia mūsų čiaupą, jis nueina ilgą kelią. Kartais jam tenka nukeliauti daugybę kilometrų vandens vamzdžiais, kurie dažniausiai būna daugelio metų senumo. Šios kelionės metu vanduo gali įgyti daug nerimą keliančių savybių. Į jį gali patekti įvairių junginių, kurie ne tik neigiamai veikia sveikatą, bet ir verčia mus turėti odos problemų ar kovoti su buitinės technikos, kurios veikimui naudoja vandenį, gedimais. Viena iš tokių nepageidaujamų savybių gali būti padidėjęs vandens kietumas, turintis nemalonių pasekmių.

Vandens minkštinimo sprendimai

Vienas iš būdų suminkštinti vandenį – tinkamos filtravimo sistemos naudojimas, daugiau informacijos rasite: https://www.jauritas.lt/vandens-minkstinimo-filtrai-namams/vandens-minkstinimo-filtrai-cabinet2in1/.

Vandens minkštinimas atvirkštinio osmoso filtrais yra vienas iš efektyviausių. Jį sudaro osmosinės membranos naudojimas. Filtruotas vanduo yra minkštesnis, geresnio skonio, praturtintas naudingu magniu. Šio tipo filtrai pasirūpina vandens kokybe prieš jam patenkant į čiaupą. Jų dėka visų namiškių vartojamas vanduo turi geresnį kvapą, skonį ir krištolo spalvą.