Kieto kuro katilai

Kieto kuro katilai: priežiūra

Kieto kuro katilaiRenkantis šildymo sistemos katilus atsižvelgiama ne tik į komfortabilumą, bet ir į ekonomiškumą. Kadangi kūrenimas malkomis šiuo metu yra vis dar pigiausias šildymosi būdas, daugelis žmonių renkasi kieto kuro katilus. Norint pasiekti geriausių rezultatų kūrent kieto kuro katilą – būtina kokybė. Taip yra dėl kietojo kuro jautrumo drėgmei, todėl pirkdami, visų pirma, pasidomėkite ar tikrai įsigysite, tai ko Jums reikia.

Įsigijus katilą, nurodomas garantinis laikotarpis, tačiau periodišku katilų patikrinimu niekas neužsiima, todėl dažniausiai tenka prižiūrėti patiems. Priežiūra labai svarbi, nes tik tokiu atveju kieto kuro katilai veiks efektyviausiai ir sunaudos mažiausiai kieto kuro – Jūsų namus sušildys geriausiai.

Valykite kaminą. Jei kūrenate mediena, bent kelis kartus per metus nepatingėkite ir išvalykite kaminą, kadangi kieto kuro katilai yra labiau linkę apsinešti dervomis ir pelenais. Kita vertus, jeigu kūrenate keliomis kieto kuro rūšimis, tuomet taip dažnai valyti nereikės – pakaks prieš naujo šildymo sezono pradžią bei po kiekvienos ilgesnės pertraukos.

Išvalyti kieto kuro katilą, kaip ir kaminą, privaloma periodiškai. Prieš valydami kieto kuro katilą įsitikinkite, kad jis yra pakankamai atvėsęs ir prie jo galima saugiai prisiliesti. Kitu atveju, galite nusideginti.

Patikrinkite kieto kuro katilo dureles ir vyrius. Jei durelės naudojamos gana seniai arba vyriai nėra pakankamai stabilūs, reikėtų pakeisti sudilusias detales naujomis. Kieto kuro katilai nuo dažno durelių varstymo ir trinties ilgainiui pradeda girgždėti, tad nepamirškite sutepkite durelių trupučiu alyvos.

Dažais atnaujinkite katilo išvaizdą – kieto kuro katilai nuo vartojimo aukštomis temperatūros sąlygomis palaipsniui nublunka