Knygos ne tik pramoga, bet ir nauda

Naudingos knygos
Knygos nauda

Nuo pat vaikystės galima girdėti, kad knygos yra labai svarbios ne tik tam, kad užimti laisvalaikį, bet taip pat ir tam, kad duotų apčiuopiamos naudos, pavyzdžiui, padėtų lietuvių kalbos (arba bet kokios kitos kalbos) mokymuisi, taip pat, lavinama vaizduotė, gerinama atmintis, plečiamas akiratis.

Daugumai mažųjų skaitytojų atrodo, kad tai tik tėvų, senelių ir mokytojų noras priversti imtis knygos, tačiau iš tiesų – tai tikrai tiesa. Knygų naudą pastebėjo ne tik mokytojai, bet ir mokslininkai, kurie atlieka įvarius tyrimus, klausinėdami bei atlikdami testus mato ryškius skirtumus tarp skaitančių ir neskaitančių žmonių. Be to, verta žinoti, kad tai liečia ne tik mokyklinio amžiaus vaikus, bet ir suaugusius asmenis.

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad ne visos knygos gerina gramatikos ar stiliaus suvokimą, žinias, kadangi šiuo metu nemažai knygų leidžiamos paskubomis, stengiantis patekti į pirkimo bumą, todėl neskiriant pakankamai dėmesio redaktoriaus darbams. Taip pat, tai stabdo ir lėšų trūkumas ar kitos autoriaus ar leidyklos bėdos. Tačiau renkantis garsių rašytojų ar labai populiarias knygas nevertėtų galvoti apie klaidas, čia jų nepalyginamai mažiau, kadangi tokios knygos yra leidžiamo atsakingai, siekiant išlaikyti gerą autoriaus bei leidyklos vardą.

Nerekomenduojama pirkti knygos vien dėl to, kad ji išparduodama juokinga maža kaina. Tokios knygos skaitymas ne tik netaps malonumu, bet ir nesuteiks jokios realios naudos. Daug verčiau pataupyti ir įsigyti vieną gerą knygą, kurią bus malonu skaityti net ne vieną kartą.