Kodėl baldams verta naudoti dirbtinę odą?

Dirbtinės odos medžiaga atsirado siekiant kompensuoti natūralios medžiagos – natūralios odos – trūkumą, sumažinti tam tikrų gaminių gamybos kaštus ir atitinkamai pateikti rinkai nemažai prekių mažesnėmis kainomis. Bet laboratorijos toliau tobulino gautą medžiagą, pridėjo jai naujų savybių, o dabar tai yra aukštos kokybės ir naujausių technologijų medžiaga baldams.

Dirbtinė oda – atradimas baldų pramonėje

Sąvoka „dirbtinis“ jau seniai buvo siejama su kažkuo netikru. Dabar visi supranta, kad tai jokiu būdu nereiškia prastos kokybės ar nenatūralaus. Dirbtinė oda yra aplinkai nekenksminga ir labai moderni medžiaga, tai polimerinių medžiagų derinys su porėta arba monolitine danga, ant megzto ar medvilnės pagrindo. Daugelis žmonių painioja dirbtinę odą su PVC. Oda gali kvėpuoti kaip ir bet kuris kitas audinys dėl gamybos proceso metu susidarančių mikroporų.

Kitas svarbus dirbtinės odos naudojimo privalumas – jos nealergiškumas, šią savybę įvertins daugelis. Aukščiau aprašytų mikroporų dėka dirbtinė oda gali sugerti drėgmę, todėl ši medžiaga karštyje neperkaista, o per šalčius nesušąla ir nesukietėja, o iš jos gaminamuose gaminiuose nėra „šiltnamio efekto“. Jei paliesite gaminį, pagamintą iš tokios odos, jis jausis šiek tiek šiltas, o tai suteikia komforto. Medžiagos sudėtyje nėra kenksmingų komponentų, dėl kurio poliuretanas neišskiria žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų, taip pat neturi kvapo.

Šiuolaikinė dirbtinė oda iš nevotex.lt daugeliu atžvilgių lenkia natūralias medžiagas savo savybėmis. Dirbtinė oda, turinti nesuskaičiuojamą skaičių tekstūrų ir didžiulę spalvų bei atspalvių paletę, taip pat yra labai tvirta ir patvari medžiaga.

Be to, reikalavimuose baldų apmušalų medžiagai, be tvirtumo ir minkštumo, yra ir atsparumo įvairiems poveikiams, tokiems kaip šviesa, temperatūra ar drėgmė, reikalavimai. Dėl viso to baldai pirkėjui turi atrodyti patraukliai ir naudojimo metu neprarasti savo išvaizdos. Ir dirbtinė oda sėkmingai susidoroja su šiais reikalavimais.