Individualių finansinių problemų turinys žmonės dabar jas spręsti gali ne vieni, nes yra ne viena institucija, kuri konsultuoja ką daryti prasiskolinus. Dažniausiai teigiama, kad pirminė išeitis yra paskolų refinansavimas – jeigu yra galimybė pasinaudoti tokia paslauga, tai jos būtina ieškoti kuo geresnėmis sąlygomis. Lietuvoje dauguma kredito bendrovių pradėjo teikti šią paslaugą po to, kai jų veikla tapo apribota t.y. kai buvo dar labiau sumažintos leidžiamos palūkanos. Jeigu jūs galvojate apie šios paslaugos niuansus, tai tiesiog turite suprasti, kad su šia paslauga jūs įsipareigojimų neatsikratysite – jūs juos sumažinsite ir palengvinsite savo padėtį.

Kai norite perkelti finansinius įsipareigojimus, pirmiausia turite įsitikinti, kad pasirinkote geriausią pasiūlymą. Refinansavimo paskolos nereikėtų rinktis taip kaip kredito – reikia rinktis tą paskolą, kuriai nustatoma mažiausia metinė palūkanų norma bei ilgesnis grąžinimo terminas. Tokiu būdu įmokos neturėtų susidaryti labai didelės. Jos bus gerokai mažesnės. Refinansavimo paskolos įprastai klientai negauna, nes ji skiriama senesnių t.y. perkeliamų skolų padengimui. Padengimo procedūrą atlieka būtent refinansavimo bendrovė.

Paskolų refinansavimasVisiems besidomintiems skolų perkėlimu taip pat reikia žinoti, kad refinansavimas atliekamas tik tiems, kurie tinkamai vykdo skolinius įsipareigojimus. Tai reiškia, kad uždelstos skolos, delspinigiai ir kiti vėluojami įsipareigojimai negali būti perkeliami, nes paprasčiausiai refinansavimo bendrovė nenorės turėti reikalų su tokiu asmeniu. Dažniausiai visos bendrovės, kurios mato vėlavimą, vengia turėti reikalų su tokiais žmonėmis, nes jie laikomi nepatikimais, neatsakingais. Jie tiesiog priskiriami prie rizikos grupės.

Ieškant būdų kitaip sumažinti įsipareigojimus, galima kreiptis į kitus kredito teikėjus, kurie siūlo tiesiog geresnes sąlygas vartojimo kreditams. Žinoma, tokias naujas įprastas paskolas gauti bus sunkiau, nes bus taikomos mokumo vertinimo nuostatos, kurios dažniausiai ir pakiša koją skolinantis. Jeigu jūs nevėluojate vykdyti įsipareigojimų, ir jeigu jau pasiekėte ribą, tai naujo kredito gauti jūs negalėsite, nes tokia bendrovė bus laikoma pažeidusia atsakingos skolinimo principus, o už tuos pažeidimus jai grėstų nemalonumai – milžiniška bauda. Tad, jeigu ieškote galimybių greitai sumažinti mėnesio įmokas, tai jums reikėtų rinktis paskolų refinansavimą.