plaukų šalinimas lazeriu KauneJūsų antakiai yra tam, kad prakaitas nepatektų į akis. Plaukai nosyje apsunkina mikrobų įsiskverbimą į kvėpavimo takus. O plaukai ant galvos šildo. Bet kokiam biologiniam tikslui galėtų būti naudojami jūsų pirštų plaukai?

Antropologai beveik šimtmetį tyrė tai, kas vadinama falangos vidurio plaukais, ir iki šiol nerasta aiškios jų egzistavimo priežasties.

Mes žinome, kad plaukai viršutinėje pirštų dalyje yra genetinis bruožas. Dažniausiai pasirodo ant ketvirto piršto ir neatsiranda ant nykščių. Tai dažniausiai pasitaiko tarp Kaukazo gyventojų.

Kodėl plaukai atsiranda ant sąnarių?

Mokslininkai mano, kad plaukų atsiradimas ant pirštų gali būti prieš gimdymą paveikto androgenų – hormono, dažnai susijusio su vyriškomis savybėmis, rezultatas, nors jį turi visi.

Moterys, turinčios vidurinės falangos plaukus, dažnai turi neigiamų šalutinių poveikių, tokių kaip nuotaikos pokyčiai ir skausmingos mėnesinės, kai jie vartoja kontraceptines tabletes.

Ar pirštų plaukai yra dominuojantys ar recesyviniai?

Yra diskusijų apie tai, kurie genai turi vidurinės falangos plaukų kodą, tačiau genetikai paprastai sutinka, kad tai yra dominuojantis bruožas.
Pašalinti plaukus ant pirštų nėra jokios naudos sveikatai. Tai tiesiog estetinių nuostatų reikalas. Jei nuspręsite pašalinti plaukus nuo pirštų, apsvarstykite keletą variantų.

Depiliacijos

Galima pasidaryti plaukų šalinimą lazeriu Kaune ar kitame Lietuvos mieste. Jei norite, kad pirštai ilgiau liktų be plaukų, galite išbandyti nebrangią depiliacijos priemonę. Šie kremai ar geliai turi likti ant jūsų odos keletą minučių, atsižvelgiant į prekės ženklą ir stiprumą.

Pasibaigus rekomenduojamam gydymo laikui, nuvalykite kremo perteklių ir nuplaukite likučius. Rezultatai turėtų trukti savaitę ar ilgiau, atsižvelgiant į jūsų plaukų tankį ir plaukų augimo ciklą.

Depiliacijos priemonės chemiškai tirpdo plaukus, todėl gali dirginti jautrią odą. Jei pastebėjote niežulį, deginimą ar bėrimą, gali pasireikšti alerginė reakcija.

Vaškavimas

Vaškavimas yra dar vienas ilgalaikis plaukų šalinimo būdas. Galite profesionaliai vaškuoti pirštus SPA ar salone, arba galite pasirinkti vaistinio preparato namuose esantį vaško šalinimo rinkinį.

Pirštų oda gali būti jautri ir švelni, todėl Amerikos dermatologijos akademija rekomenduoja imtis šių veiksmų, kad apsaugotumėte odą vaškavimo metu:

  1. Likus mažiausiai 5 dienoms iki depiliacijos, nustokite naudoti produktus, kurių sudėtyje yra retinoidų.
  2. Prieš tepdami vašką, nusiplaukite ir išdžiovinkite rankas.
  3. Prieš tepdami vašką, laikykitės pakuotės nurodymų ir patikrinkite vaško temperatūrą. Vaškas turi būti pakankamai šiltas, kad lengvai pasiskirstytų, bet ne toks karštas, kad sudegintų odą.
  4. Uždėkite audinio juostelę ant vaškuotos vietos, tvirtai spausdami žemyn, kad juostelė priliptų prie vaško.
  5. Įtempkite vaškuoto piršto odą ir nuimkite audinio juostelę, traukdami priešinga plaukų augimo kryptimi. Jei lieka vaško likučių, pašalinkite juos šiltu, drėgnu skudurėliu, kai piršto paraudimas sumažės.

Jei po to jaučiate skausmą, naudokite ibuprofeną arba šaltą pakuotę. Jei skausmas trunka ilgiau nei 2 dienas, laikas kreiptis į gydytoją.

Skutimasis

Vienas iš greičiausių būdų atsikratyti plaukų ant pirštų – juos nuskusti skustuvu ir nedideliu kiekiu skutimosi kremo ar gelio.

Neigiama yra tai, kad skutimosi sritis yra palyginti maža, todėl tai bus greita. Neigiamas aspektas yra tas, kad nebent esate dviprasmiškas, nuskusite dominuojančios rankos pirštus, naudodami ne dominuojančią ranką, o tai gali sukelti įpjovimus ar įpjovimus. Ir tada yra neišvengiamas faktas, kad skutimasis sukelia ražienas.

Kitas galimas sunkumas yra įaugusių plaukų galimybė, o tai atsitinka, kai po skutimosi plaukai sulenkiami link folikulo. Jie įstringa po oda ir gali tapti skausmingi ar užsikrėsti.

Jei po skutimosi pastebite spuogelį ant piršto maždaug per dieną, tai gali būti įaugę plaukai. Kad sumažintumėte įaugusių plaukų tikimybę, naudokite vieną arba dvigubą ašmenį ir skuskite plaukų augimo kryptimi.

Plaukų šalinimas lazeriu

Jei jūsų pirštų plaukai yra tamsūs, o oda šviesesnė, plaukų šalinimas lazeriu gali būti geras pasirinkimas. Plaukų šalinimo lazeriu procedūros paprastai kainuoja 75 USD ar daugiau už vieną seansą, ir gali prireikti kelių seansų, kad įsitikintumėte, jog plaukai išnyko.

Kaip gydyti įaugusius sąnarių plaukus?

Įaugę plaukai gali būti skausmingi. Namuose atlikite kelis veiksmus, kad išspręstumėte įaugusius plaukus:

  • Nustokite naudoti bet kokias plaukų šalinimo priemones, kol įaugę plaukai gyja.
  • Švelniai nuplaukite vietą muiluotu vandeniu arba masažuokite minkštu šerelių dantų šepetėliu. Pabandykit atlaisvinti įterptą plaukų galiuką.
  • Jei matote kilpinę plaukų dalį, įkiškite sterilią adatą į kilpą ir pakelkite laisvą galą.
  • Jei gydymas namuose nepadeda, kreipkitės į gydytoją arba dermatologą. Gydytojas gali skirti retinoidinį kremą, kad pašalintų paviršines odos ląsteles, kad galėtų atsirasti įstrigę plaukai. Jie taip pat gali skirti steroidinius kremus ar antibiotikus, jei sritis yra uždegusi ar užkrėsta.

Pabaigai

Plaukai ant pirštų yra visiškai natūralūs. Ar tai turite, priklauso nuo jūsų genų. Nėra medicininių priežasčių pašalinti vidurinės falangos plaukus, tačiau jei jums labiau patinka pirštai be plaukų, galite nusiskusti, naudoti depiliacijos priemonę arba nuvalyti.

Jei norite, kad poveikis išliktų ilgiau, galite išbandyti plaukų šalinimą lazeriu arba elektrolizę. Kad ir kaip jį pašalintumėte, vėliau stebėkite, ar nėra dirginimo ar infekcijos požymių.

Šaltinis: depiliacijoscentras.lt