Gal tiesiog įpratome, kad reikia ant visų pykti? Pykstame ant politikų, pykstame ant emigrantų, pykstame ant darbdavių, ant prekybininkų. Atrodo neturime ką daugiau veikti. Norime tiesiog ant visų pykti. Gal bėda mūsų pačių galvose ir keistame mūsų pačių mąstyme. Juk emigrantai į Lietuvą atveža pinigų, kuriuos čia išleidžia. Kad ir tie patys odontologai turi daugiau darbo. Juk dantų gydymas užsienyje daug brangesnis. Bet nereikia pykti, kad jie juos išleidžia Lietuvoje. Juk Lietuvos odontologai gauna darbo, gauna pinigų. Juos išleidžia Lietuvoje ir taip kelia šalies ekonomiką. Tai visapusemigracijaiškai naudinga valstybei. Vien dėl jų atsiranda daug naujų darbo vietų. Juk jų dėka darbo turi vairuotojai vežiojantys siuntas tarp Lietuvos ir Anglijos. Internetinės skelbimų lentos pilnos skelbimų „vezu i anglija“, „vezame i anglija“ ir t.t.

Visos šios darbo vietos juk tik emigrantų dėka. Dažnai žmonės pyksta, kad emigrantai parsiveža čia pigių prekių iš Anglijos, o ten išveža pigias prekes iš Lietuvos. Bet juk ir tai yra normalu ir natūralu. Ir senovėje pirkliai važinėjo po pasaulį ir pirko ten kur yra pigiau ir pardavinėjo ten kur brangiau. Bet mes esame pavydūs. O pikčiausia, kad pavydžiausi tie žmonės, kurie nieko nedaro ir tik skaičiuoja svetimus pinigus.

Pinigų už dyką niekas nemoka. Emigrantai gauna didelius pinigus, nes nemato savo namų, artimųjų. Tas pats liečia ir tolimųjų reisų vairuotojus. Labiausiai riekia užjausti vairuotojus teikiančius paslaugą, kurią vadinkime „vezu i anglija“. Jie turi važiuoti didelį atstumą, vežti ne tik žmones, bet ir krovinius. O svarbiausia, jie turi persiorientuoti ir sugebėti važiuoti tiek dešine tiek ir kaire kelio pusėmis.

Jei mes važiuojame į Lenkiją pigesnio maisto tai atrodo normalu. Ar į Baltarusiją pigesnio dyzelino taip pat normalų. Bet jei lietuviui reikalingas dantų implantavimas ir jis grįžta tai atlikti į Lietuvą, tai jis jau smerkiamas už tai ką daro. Tad būkime mažiau pikti, mažiau pavydūs ir daugiau dirbkime, tada daugiau turėsime patys.