Turėti gražią šypseną nori kiekvienas, tačiau ne visi tuo pasigirti gali natūraliai. Džiugina tai, kad šiandien estetinė odontologija pažengusi tiek stipriai, jog visi, net ir neapdovanoti tobula dantų išvaizda iš prigimties, gali tai turėti. O būdų tai pasiekti taip pat yra net keletas, tačiau vienas iš populiariausių – tai estetinis plombavimas.

Priežastys, kodėl gali prireikti estetinio plombavimo paslaugų, taip pat gali būti įvairios: prigimtinės, dėl traumų, įvairūs dantų pažeidimai. Negydomas dantų kariesas labai dažnai pažeidžia dantis, jie trupa, patamsėja, ar tiesiog nusidėvi. Be to, estetinis plombavimas gelbsti ir tais atvejais, kuomet yra nepageidaujamas tarpas tarp dantų iš prigimties arba senoji plomba pakeitusi savo išvaizdą.

Estetinis plombavimas taip pat gali užkirsti kelią bakterijų kaupimuisi, tolimesniam danties irimui, sumažinti pažeistų dantų jautrumą. Taigi, estetinis dantų plombavimas – ne vien estetikos klausimas, nors dažniausiai į tai žvelgiama būtent per estetikos prizmę.

Estetinio plombavimo procedūra nėra paprasta, todėl kėdėje gali tekti praleisti net keletą valandų. Priklausomai nuo situacijos, vieno danties atkūrimas šiuo būdu gali trukti 1-2 valandas, o vieno vizito metu paprastai atliekama dviejų, dažniausiai – 4 dantų restauracija.

Po šios procedūros daugelis pacientų džiaugiasi padidėjusiu pasitikėjimu savo išvaizda, ima dažniau ir plačiai šypsotis. Pasak psichologų, viena iš savivertės sumažėjimo priežasčių – tai netvarkingi, nelygūs dantys, kurie kartais iššaukia net patyčias. Todėl estetinis plombavimas pagerina ne tik išvaizdą, bet ir vidinę žmogaus psichologinę būseną, padidina savivertę.

Tokios procedūros atliekamos bet kuriame mieste – estetinis plombavimas Klaipėda, Vilniumi ar Kaunu tikrai neapsiriboja. Daugybė specialistų dirba visoje Lietuvoje. Tiesa, gal kiek mažiau tokių paslaugų teikiama mažuose miesteliuose, tačiau gražią šypseną gali padovanoti ne viena klinika.