Keltas i SvedijaŠvedijos oficialus pavadinimas yra Švedijos Karalystė – tai Skandinavijos pusiasalyje esanti Šiaurės Europos šalis, kurią labai mėgsta turistai. Dažniausiai Švediją renkasi turistai, mėgstantys pažintines keliones ir aktyvaus poilsio gerbėjai: Švedija yra puiki šalis užsiimti žiemos sportu. Taigi, ar verta keliauti į Švediją?

Keliaujantiems į Švediją visada kyla klausimas apie orus. Švedijoje vyrauja vėsus vidutinis klimatas, tačiau pietinė šalies dalis yra šiltesnė, ypač vakarinės Švedijos pakrantės, nes klimatą sušildo Golfo srovės atneštas šiltesnis vanduo. Vasaros paprastai yra saulėtos su negausiu lietumi, tačiau rugpjūtį jau didesnė lietaus tikimybė. Vidutinė maksimali vasaros oro temperatūra yra apie 20 °C šilumos pietuose ir apie 17 °C – šiaurėje. Šiaurėje žiemą prisnigti gali net iki kelių metrų, o pietuose – 20–40 cm.

Nors Švedija visus stebina savo unikaliais gamtos stebuklais, tačiau nereikėtų pamiršti ir žmogaus sukurtų šedevrų, kurių gausu visoje šalyje.

Slidinėjimo asai teigia, kad slidinėjimas Švedijoje skiriasi nuo slidinėjimo kitose šalyse, nes Švedijos slidinėjimo kurortai yra natūraliai išsidėstę miškingose laukinėse vietovėse šalia ežerų. Todėl slidinėjimą Švedijoje renkasi visi, kurie nori ne tik slidinėjimo džiaugsmo, bet ir neįtikėtinų gamtos vaizdų akims.

Į Švediją keliauti galima tiek sausumos, tiek oro transportu, tačiau norintiems neišdildomų kelionės įspūdžių, rekomenduojama rinktis kelionę vandens transportu. Keltas į Švediją kursuoja bene kasdien, net kelis kartus per dieną, o pati kelionė – patogi, įdomi ir nebrangi.

Taigi, jei ieškote kelionės krypties ir mėgstate pažintines keliones, vėsesnį klimatą arba žiemos sportą, nepasigailėsite pasirinkę kelionę į Švediją. O kad kelionė būtų dar įdomesnė, verta pasirinkti įdomesnį keliavimo būdą, pavyzdžiui, kelionę keltais.