Keičiasi technologijos, o pažangios šildymo sistemos vis dažniau seka jų pavyzdžiu. Skirtingi šildymo būdai ir kainų diapazonai reiškia, kad kiekvienas norintis ras savo namams tinkamą sprendimą. Tuomet kyla klausimas – ar vis dar verta naudoti daugelį metų žinomą medžiagą – medieną? Atrodo, kad tai lengvai prieinama medžiaga, tačiau šiandien dažniausiai naudojama židiniuose, daugiausia siekiant sukurti namuose jaukią atmosferą, o ne teikti šilumą. Tačiau kaip dėl namų šildymo šia medžiaga? Verta plačiau aptarti šią temą ir suprasti, kad kartais ir paprasti sprendimai gali duoti daug naudos.
Kiek efektyvus yra namo šildymas malkomis?
Daugeliui žmonių kyla klausimas, ar verta domėtis šildymu malkomis ir kaip jį palyginti su kitomis kuro rūšimis. Norint į tai pažvelgti iš arčiau, verta palyginti jų šilumingumą, t. y. teorinį šildymo efektyvumą. Kalbant apie grynus duomenis:
Kuro rūšis: Išeiga, Mj/kg:
Paruošta mediena 16
Agroputos 25
Akmens anglis 30
Nors ši informacija akivaizdžiai rodo, kad anglis yra geriausias pasirinkimas, tai nebus taip akivaizdu, jei pažvelgsime į rinkoje esančias žaliavas. Gali paaiškėti, kad perkama anglis yra prastos kokybės, todėl jos efektyvumas gali būti net kelis kartus mažesnis nei tikėtasi. Taip yra dėl skirtingų žaliavų partijų, kurių kokybė ir drėgmės laipsnis gali daugiau ar mažiau skirtis. Atkreipkite dėmesį, kad šviežia, drėgna mediena taip pat turi mažą šiluminę vertę. Kita vertus, tinkamai išdžiovintos malkos užtikrina optimalią degimo energiją, taigi ir šilumą.
Svarbu prisiminti, kad anglis ir malkos nėra visiškai kietasis kuras, nors jos taip ir vadinamos. Akmens anglių atveju 30-40 %, o medienos – iki 70 % degiųjų medžiagų sudaro lakioji sudedamoji dalis – kaitinant išsiskiriančios dujos. Taigi naudinga jas deginti sumaniai, visiškai, taip gaunant ne tik daugiau šilumos namuose, bet ir mažesnes kuro sąnaudas, švarų kaminą ir kaimynų padėką už tai, kad nėra akis rėžiančių dūmų. Daugiau informacijos apie malkų krosnis ir jų parametrus galite rasti: zyz24.lt