Barzda šiandien – tikriausiai vienas iš labiausiai paplitusių ir dar vis populiarėjančių trendų visame pasaulyje. Todėl „barzdočių“ pamatyti gatvėje – visiškai normalu.

Tiesa, barzda gražu ar ne, patinka ar nepatinka – tai absoliučiai individualus dalykas, todėl vertinti tai yra tiesiog beprasmiška. Tačiau akivaizdu, kad ne visais atvejais barzdos yra gražios ir tvarkingos. O tai turi įtakos ne tik paties nešiojančio barzdą komfortui, tačiau ir barzdos išvaizdai.

Kai kurie vyrai, pabandę turėti barzdą, labai greitai atsisakė šio madingo atributo. Viena iš priežasčių – gana sudėtinga barzdos priežiūra arba jos keliamas diskomfortas. Tikra tiesa, barzdos plaukai, kaip ir galvos, reikalauja taip pat atskiros priežiūros. Nepakanka barzdą plauti tiesiog vandeniu, prausiant veidą ar prausiantis duše – barzdai reikalinga atskira priežiūra ir atskiros priemonės.

Šiandien rinkoje galima rasti tiek barzdos šampūną, tiek balzamą, kurie pritaikyti būtent barzdos plaukams. Tačiau reikėtų neužmiršti ir odos barzdos srityje, kuriai dažnai reikia išskirtinės priežiūros. Būtent šiai sričiai yra naudojami aliejai barzdai, kurie skirti tiek odai, tiek patiems barzdos plaukams. Jie pamaitina odą, suteikia plaukams minkštumo, apsaugo odą nuo pleiskanų, o tai padeda išvengti niežulio bei paraudimo.

Barzdos aliejų šiandien galima rasti pačių įvairiausių firmų ir kvapų. Jų sudėtyje paprastai naudojami aukštos kokybės eteriniai aliejai, pasižymintys skirtingomis savybėmis bei suteikiantys išskirtinį kvapą. Todėl kiekvienas vyras gali pasirinkti sau labiausiai patinkantį ir taip suteikti sau individualumo.

Priklausomai nuo to, kaip barzda yra prižiūrima, skiriasi ir rezultatas. Todėl jeigu manote, kad barzda – tai išeitis, padedanti išvengti dažno skutimosi, atminkite, kad su ja reikalų daugiau nei nusiskusti. Todėl prieš nuspręsdami auginti barzdą, turėtumėte pasidomėti apie jos priežiūrą.