Automatiniai kiemo vartai, pakeliami užtvarai, automatiniai garažo vartai – tai ne tik praktiška, bet ir patogu. Apskritai automatika gana plačiai apsigyvenusi mūsų buityje, gerokai palengvina mūsų kasdienybę.

Atsakymo į klausimą, kodėl verta rinktis automatinius vartus savo garažui, ilgai ieškoti tikrai nereikia. Visų pirma – tai patogumas ir komfortas, o antra – tokio tipo vartai neužima daug vietos. Jie gali būti montuojami su velenu, ant kurio susukami vartai, todėl jų atidarymui nereikia daug erdvės, priešingai nei jos reikėtų atveriamiems vartams. Kitu atveju – su kartimi, kuomet vartai yra pakeliami ir nustumiami ties lubomis. Šių vartų mechanizmui reikia kiek daugiau vietos.

Šiuolaikiniams vartams žmogaus jėga nebereikalinga, tai puikiai atlieka sumontuota vartų automatika, kuri priklausomai nuo galios gali valdyti įvairaus dydžio vartus. Automatiniai vartai pasitarnauja ne tik privačiame garaže, bet ir požeminiuose garažuose, pramoniniuose objektuose. Be to yra lengvai pritaikomi prie bet kokio namo fasado ir eksterjero.

Ar verta rinktis tokius vartus dėl saugumo – teigti to vienareikšmiškai negalima, nes tai priklauso nuo pačių vartų medžiagos ir uždarymo mechanizmo. Geriausia rinktis automatiškai užsirakinančius uždarymo metu, magnetinius arba su pavaros blokavimu. O maksimaliam saugumui užtikrinti, pagalvoti apie vartų signalizaciją.

Bet dėl patogumo, tai tikrai neverta net diskutuoti. Juk patogu įvažiuoti į garažą prieš tai neišlipus iš automobilio tam, kad atidaryti vartus, o ypatingai žiemos metu ar prastu oru. Akivaizdu, kad didžioji dalis žmonių renkasi automatinius garažo vartus, todėl galima daryti prielaidą, kad tikrai verta.

Patikimų gamintojų automatika tarnauja užtikrintai ir gana ilgai be jokių nesklandumų, todėl šių įrenginių paklausa nuolatos auga. Kyla klausima, o ką daryti, kai dingsta elektra? Automatiniai garažo vartai tokiems atvejams turi avarinio atidarymo funkciją.