Kiekvieno keturkojo šeimininkas teikia daug dėmesio  augintinio maistui. Visuomet norime, kad šuns mityba būtų pilnavertė, sveikata gera, o kailis žvilgantis. Deja, nuspręsti, kokį maistą parinkti savo keturkojui draugui, ne visuomet taip lengva. Tikimės mūsų patarimai jums padės pasirinkti.Kiekvieno keturkojo šeimininkas teikia daug dėmesio  augintinio maistui. Visuomet norime, kad šuns mityba būtų pilnavertė, sveikata gera, o kailis žvilgantis. Deja, nuspręsti, kokį maistą parinkti savo keturkojui draugui, ne visuomet taip lengva. Tikimės mūsų patarimai jums padės pasirinkti.

Sausas maistas

Sausas maistas yra pagrindinis visų šunų ėdalas. Renkantis jį svarbiausia yra sauso maisto sudėtis. Pagrindinis kriterijus – sauso maisto sudėtyje turi būti mėsos. Nesvarbu, ar tai bus vištiena, eriena, ar kita mėsa, kiekvienoje iš jų yra vertingųjų medžiagų. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kokio amžiaus šunims skirtas sausas maistas. Labai maži, iki 1,5 metų šuniukai turi būti šeriami tik specialiu jiems skirtu sausu maistu. Taip pat specializuotas maistas rekomenduojamas šunims,kurių amžius yra virš 10 metų. Tokio maisto galite užsisakyti tiesiai į namus veterinarijos klinikos internetinėje parduotuvėje šiuo adresu: https://www.shop.greitojizirafa.lt/produkto-kategorija/sausas-maistas-sunims/hills-maistas-sunims/.

Šlapias maistas

Šlapias maistas šunims nėra būtinas, jei jie šeriami kokybišku ir visas reikalingas medžiagas turinčiu sausu maistu. Tačiau kartais palepinti šunį  konservais tikrai galima. Rekomenduojama rinktis šlapią maistą, kurio sudėtyje yra tokios pačios rūšies mėsa kaip sausame maiste. Šlapią maistą galima duoti ir atskirai arba nedidelį jo kiekį sumaišyti su sausu maistu. Pastarasis šėrimo būdas naudingas šunims, pas kuriuos prastas apetitas. Šlapias maistas pasižymi stipresnėmis kvapiosiomis savybėmis ir dažniausiai skatina šuns apetitą.

Renkantis tiek šlapią, tiek sausą maistą, svarbu atsižvelgti į individualias šuns savybes. Geriausias maistas bus tas, kuris subalansuotas būtent jūsų šuniui. Pavyzdžiui, esant silpniems šuns sąnariams, naudingiausias bus maistas, padedantis išlaikyti gerą sąnarių būklę, o turintiems viršsvorio šunims – būtent jiems subalansuotas ėdalas.