Prieš pasirinkdami vandens šildytuvą, turite nuspręsti dėl jo tūrio. Tai priklauso nuo karšto vandens kiekio, kurį suvartoja visi šeimos nariai per dieną.

Vandens šildytuvai būna įvairių dydžių: nuo mažų katilų iki didelių, reikalaujančių specialios patalpos. Taigi, kaip pasirinkti optimalų bako tūrį, kad patenkintumėte visus savo poreikius ir nepermokėtumėte už elektrą?

Apskaičiuokite, kiek vandens išleisite, ir, atsižvelgiant į tai, pasirinkite vandens šildytuvo galią arba kaupiamojo vandens šildytuvo tūrį. Pasirinkite vietą, kur montuoti vandens šildytuvą: ant sienos, virš kriauklės, po kriaukle. Atsižvelgdami į tai, pasirinkite tinkamą modelį.

Elektriniai vandens boileriai skirstomi į tris tipus. Skirtumas tarp jų yra ne tik dydis, bet ir šildymo būdas:

  • šildytuvas su talpykla, talpykloje yra tam tikro karšto vandens tiekimas ir laikas

nuo laiko jis yra atvėsinamas iki užprogramuotos temperatūros.

  • šildytuvas be talpyklos, akimirksniu pašildo vandenį tuo metu, kai srovė

tiekiama iš čiaupo. Bet jei įjungsite vandenį keliose vietose tuo pačiu metu, jis neturės laiko sušilti.

  • Kombinuoti šildytuvai, tokiuose modeliuose yra tiek akumuliacinė talpa su

kaitinimo elementu, tiek ritė, kuri šildo vandenį tiesiai vamzdyje.

Šiuolaikiniai vandens šildytuvai montuojami dviem būdais – vertikaliai ir horizontaliai. Be to, jie skiriasi savo dizainu. Viduje esantys kaitinimo elementai yra išdėstyti skirtingais būdais: kai kuriuose dugno plokštės centre, o kituose  ant šoninio bako paviršiaus. Skiriasi ir vandens tiekimo schemos.

Vidinis bakas yra svarbiausia bet kurio katilo dalis. Nuo to priklauso prietaiso tarnavimo laikas. Todėl nepaprastai svarbu teisingai įvertinti medžiagos patikimumą.

Nustatykite montavimo vietą: po kriaukle, virš kriauklės, ant sienos ar ant grindų. Nustatykite montavimo tipą: horizontalus arba vertikalus. Atsižvelgdami į tai, pasirinkite tinkamą modelį.