Imones steigimas

Kokį verslo modelį rinktis?

Imones steigimasGalvoje seniai sukasi mintys apie nuosavo verslo kūrimą, tačiau nežinote, nuo ko pradėti? Įmonės steigimas – rimtas žingsnis ir rizikingas sprendimas, todėl nežinote, kokį verslo modelį pasirinkti? Galbūt nežinote, nes nesate susipažinę su jų privalumais ir trūkumais? Šiame straipsnyje trumpai aptarsime, palyginti, naują mažosios bendrijos (MB) verslo modelį ir palyginsime jį su visiems žinomu uždarosios akcinės bendrovės (UAB) modeliu.

MB – tai nauja verslo forma, įforminta tik 2012 metais. Pagrindinis jos privalumas – MB steigimui nereikia įstatinio kapitalo, priešingai nei UAB, kur reikia turėti 2500 eurų įstatinį kapitalą, kas dažnai tampa neįmanoma misija pradedantiems jauniems verslininkams. Dar vienas MB privalumas – tai ribotos atsakomybės verslo modelis: bankroto atveju reikės atsakyti tik įmonės kapitalu ir turtu, bankrotas visiškai nepalies asmeninio savininkų turto.

MB pasižymi supaprastintu valdymu: šiam verslo modeliui nereikalingos vadovo ir buhalterio darbo vietos, tačiau verslo steigėjais ir nariais gali būti tik fiziniai asmenys ir jų negali būti daugiau kaip dešimt. Jei verslas plečiasi ir darbuotojų skaičius perkopia dešimtį, reikia keisti verslo modelį. Beje, MB nariai neprivalo sudaryti darbo sutarties, todėl tai padeda sutaupyti nemažai darbo užmokesčio mokestinių išlaidų. Tačiau nuo 2015 metų už kiekvieną MB narį kiekvieną mėnesį reikia mokėti po 26,3 proc. VSD įmokas nuo minimalaus tuo metu esančio atlyginimo. UAB privalo turėti tiek vadovą, tiek buhalterį arba privalo samdyti buhalterines paslaugas teikiančią įmonę.

Taigi, mažoji bendrija (MB) yra puikus startas kuriant verslą, nes toks modelis ir buvo sukurtas specialiai lengvesnei pradžiai. Verslui įgavus pagreitį, verslo valdymo modelį galima pakeisti į UAB arba kitą.